Itt vannak az adatok: ennyire elégedettek az egészségüggyel a magyarok
Az iskolai osztályozásnak megfelelően értékelhetik a betegek egyebek közt az ellátás minőségét, a dolgozók hozzáállását és a tisztaságot.
A rabbi a baloldali Népszava cikkére reagált.
Zsidótörvényeket emleget a Népszava a MOK-kal kapcsolatban – írtuk a baloldali lapban megjelent cikkről beszámolva. Ebben a Magyar Orvosi Kamarával kapcsolatos új szabályozásra – miszerint nem lesz már többet kötelező a tagság – utalva, Gáts Andrea ügyvédszabályozási szakjogászra hivatkozva azt írják: a szakmai kamarák történetében rendkívül ritka, hogy egyetlen szervezetre, szakmára korlátozva törlik el a kötelező kamarai tagságot. Még a II. világháború előtti, egy adott vallási felekezetet érintő hivatalviselési korlátozások, a zsidótörvények is több szakmára vonatkoztak, így a cikk.
A Neokohn megkérdezte Köves Slomót, az EMIH – Magyar Zsidó Szövetség vezető rabbiját erről, illetve a közbeszédben megszaporodott számú holokauszt-hasonlatokról.
„Igen sajnálatos a tendencia, ami sajnos előre látható volt. Ugyanis, ha az ember elkezdi a bajokat és eseményeket, politikai lépéseket és társadalmi jelenségeket a második világháború borzalmaihoz hasonlítani, idővel egy szintre emelhet szinte minden tragikus eseményt a holokauszttal” – nyilatkozta a rabbi, aki szerint rendkívül visszatetsző és elfogadhatatlan a Népszavában taglalt összehasonlítás
Kifejtette: „A zsidótörvényekkel vagy holokauszttal való összehasonlítás nem azért elfogadhatatlan, mert történetesen és döntő többségében zsidókkal történt, a holokauszt egyediségének nem ez az oka. Hanem az, hogy az volt az addigi első, és legtöbb áldozatot követelő, ipari, szisztematikus népírtás, melyhez hasonló, Istennek hála, azóta sem történt.”
Nyitókép: Földházi Árpád, Mandiner