Guy Verhofstadt a magyar tekintélyelvűségre figyelmeztet
Guy Verhofstadt a Twitteren jelentkezett be, és kritizálta a magyar kormányt.
„Még egy figyelmeztetés a magyar tekintélyelvűség kapcsán. A demokratikus intézmények, a személyes szabadságok és az emberi jogok a legjobb biztosítékok a korrupció ellen... ezért az olyan emberek fő célpontjai is, mint Orbán” – fogalmazott a képviselő.
Yet another warning on Hungarian authoritarianism…
— Guy Verhofstadt (@guyverhofstadt) January 31, 2023
Democratic institutions, personal freedoms & human rights are the best safeguards against corruption… hence also the chief target of people like @PM_ViktorOrbanhttps://t.co/H2tz2HDZFq
Nyitókép: Twitter
Összesen 42 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Tekintélyelvűség? Ahol még Tiborc is tegezte Bánk bánt? Ez hülye is nemcsak ronda.
Ez jó! Francia, olasz villa, a háza közpénzből felújítva!
Nem hiszem el, hogy nem környékezték meg a lobbisták!
Az Európai Parlament legitimitásán lehetne vitatkozni. Mitől legyen legitim számomra egy olyan képviselő, amelyik egy másik ország kis, otthon sem sokat számító pártjától, amely pártról semmit nem tudunk, listás szavazás eredménye képen kapott mandátumot? A magyar országgyűlés képviselőinek felét legalább személy szerint választják.
A korábbi Európai Parlamentnek, amely a nemzeti parlamentek képviselőiből állt több legitimitásuk volt.
Az Európai Bizottságot ez a kétes legitimitású Európai Parlament nevezi ki. A választások előtt a pártok programot hirdetnek, a fejünk felett kinevezett Európai Bizottságról előzetesen semmit nem tudhatunk. Miből eredhet a legitimitásuk? Mert közvetlen legitimitásuk nincs.
Bejelentkezés