Banksy saját képe árverésével támogatja a brit egészségügyet

2021. március 8. 14:47
A világhírű graffitiművész, Banksy hárommillió fontot (1,3 milliárd forintot) szeretne előteremteni a brit egészségügy számára egy eredeti festménye elárverezésével.

A southamptoni General Hospital egyik belső falán a koronavírus-járvány első hulláma alatt jelent meg Banksy Game Changer című alkotása. A vászonra készült festményt akarja most árverésre bocsátani a művész.    A festmény értékét előzetesen 2,5-3,5 millió fontra (1-1,5 milliárd forintra) becsülték a BBC News cikke szerint.

A képen egy kisfiú térdel és szuperhősökkel játszik, de miközben Batman és Superman már a szemeteskosárba került, a gyerek kezében egy ápolónőbaba van.

Az egyméterszer egyméteres kép a sürgősségi osztály folyosóján lógott. A Christie's szerint, amely az árverést szervezi, a kép a reményt és a pandémiában helytálló egészségügyi személyzet iránti tiszteletet jelképezi. Az árverés után a kép reprodukciója kerül vissza a kórház falára. Amikor a kép megjelent a kórházban, egy üzenet is tartozott hozzá, amelyben a művész köszönetet mondott a kórház dolgozóinak és reményét fejezte ki, hogy a fekete-fehér festmény egy kicsit felderíti a helyet, ahová került. Az árverést március 23-án tartják Londonban. A kép hétfőtől egy héten át tekinthető meg a Christie's londoni központjában.

(MTI)

Fotó: bansky, Instagram

Összesen 3 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.

Bejelentkezés

Ajánljuk még a témában