Emlékezetes: a város korábban többször címlapra került a helyi menekülttábor és az a körüli ügyek miatt, ám amióta bezárták a létesítményt, helyreállt a közbiztonság. Széles Diána úgy látja: a választás tétje nem más, mint a béke, a biztonság és a fejlődés. „A Fidesz ezt a három értéket kínálja a magyaroknak, ezek mentén dolgoztunk és dolgozunk. Meggyőződésem, hogy egy turbulens világban, a kialakuló új világrendben a három érték csak stabil, tapasztalt kormányzással biztosítható, ez most nem a kísérletezgetés ideje, bármelyik érték veszélybe kerülése évtizedekre helyrehozhatatlan károkat okozhat az országnak és a debrecenieknek” – mondja.
A politikus fontosnak tartja, hogy az ország vezetése jó kapcsolatokat ápoljon a világ vezetőivel, szavai szerint
Debrecen sikere nagy részben Orbán Viktor kormányának és külpolitikájának köszönhető.