Brüsszelben egy torz szivárványkoalíció öltött testet – és ellenzékének legmarkánsabb vezére Orbán Viktor
Így kell gondolkodnunk az új európai politikáról. Nagy Ervin írása.
A Tisza Párt elnöke a társadalmi rend felforgatására szerződött, ám partnereit sürgeti az idő – ezért követel most előrehozott választásokat, járatja le az állami intézményeket és támadja bicskanyitogató stílusban a köztársasági elnököt.
Az uniós elit szorongva tekint a tengerentúlra. Időszűkében vannak.
Az Egyesült Államok egy olyan sorsfordító korszakváltás küszöbén áll, amelynek utórengése Brüsszel üvegpalotáin is repedéseket okoz majd.
Érkezik Donald Trump, ők meg üres kézzel pisloghatnak – nem fogja már semmiféle hátszél dagasztani a vitorlájukat.
Az elnök visszatérésével a brüsszeliták hatalomvesztése valósággá válhat, hiszen nem számíthatnak tovább külső támogatásra, önmagukban meg oly gyengék, hogy elhajolnak és megroppannak a globális szélirányváltozás súlya alatt.
Nem élik túl a világrendszerváltást (ami nem csupán világ-rendszerváltás, hanem világrendszer-váltás is egyben).
Progresszív szellemiségük, genderideológiájuk, migrációbarát politikájuk és háborúpárti álláspontjuk véglegesen a perifériára szoríthatja őket, és ezt ők is érzik…
Érzik? Tudják! Ezért is zártak össze. Emiatt kötöttek egy természetellenes szövetséget.
Így állt össze a brüsszeli szivárványkoalíció.
Az Európai Néppárt (EPP), a Szocialisták és Demokraták Progresszív Szövetsége (S&D), valamint a Renew Europe összefogását a hatalom elvesztésének félelme szülte meg. Egy új „fősodor” alakult ki, amely a politikai döntések uralására törekszik, gyakran a választók akarata ellenében. Szövetségük célja látszólag az unió stabilitása, valójában azonban a föderalista célokat követő globális elit politikai, gazdasági és kulturális hegemóniájának fenntartása. Bármilyen eszközzel!
Ezt is ajánljuk a témában
Így kell gondolkodnunk az új európai politikáról. Nagy Ervin írása.
Ennek a szivárványkoalíciónak a legnagyobb ellenzéke ma az Orbán Viktor fémjelezte Patrióták Európáért.
Azaz van egy szélesebb dimenziója mindannak, amit ma idehaza tapasztalunk.
A brüsszeli szivárványkoalíciónak ugyanis létezik egy magyar leágazása. Magyar Péterék a EPP-ben, Gyurcsányék a S&D-ben, a Momentum pedig a Renew-ben képviselteti magát. Így a képlet a következő:
A brüsszeli szivárványkoalíció meg akarja buktatni a magyar kormányt, mielőtt Trump Amerikája új korszellemet hoz a kontinensre. Akár a soron következő választások előtt, akár a demokratikus játékszabályok megsértésével – amelyhez találtak egy hasznos eszközt Magyar Péter személyében.
Hegyezzétek hát füleitek, kedves feleim! Magyar Péter feladata nem egy új kormány megszervezése, hanem a mostani megbuktatása. Nem az építkezés, hanem a rombolás az esszenciája. Az idő pedig sürgeti Brüsszelt, így a Tisza Pártot is.
De mikét lehet kormányt buktatni szervezeti háttér nélkül?
A válasz pofonegyszerű!
meg kell gyengíteni a kormányzati stabilitást.
Ehhez fel kell forgatni a társadalmi rendet és le kell rombolni az állami intézményekbe vetett bizalmat. Olyan politikai feszültséget kell teremteni, amely a totális megosztottság szélére sodorja az országot. Azaz
politikai polgárháborút kell kirobbantani.
Most már tudjuk, hogy mi Magyar Péter feladata. Mi a mögötte álló európai erők szándéka. Kinek füle van, hallja! Kinek szeme, az látja!
Ezért kell állami intézményekben, kórházakban és gyermekotthonokban hangoskodni,
ezért kell minden tét nélkül előrehozott választást követleni (miközben az időközi választásokon meg nem elindulni!), s ezért kell most a köztársasági elnökbe is minden ok nélkül belekötni.
Saul Alinsky néhány évtizeddel ezelőtt kidolgozott egy azóta többször is sikerrel kipróbált antidemokratikus, anarchista akcióstratégiát, amely mára a Soros-hálózat kiskátéja lett, s amelynek minden egyes ajánlását már idehaza is kipróbálták a kormányellenes „civilek”.
Az 1971-ben megírt és 1999 óta magyarul is olvasható „A civil szervezkedés ábécéje” (Rules for Radicals) alapja, hogy egy olyan „főgonosz hatalmat” kell kijelölni, aki/ami ellen folytonos kampányok segítségével olyan közösséget lehet megszervezni, amely képes megszerezni a hatalmat bizonyos ügyek alakulása, ideális esetben az egész állam felett – a demokratikus szavazások eredményét is figyelmen kívül hagyva.
Alinsky többek közt azt tanácsolja, hogy keresni kell annak a módját, hogy
miképp lehetséges növelni a bizonytalanságot,
így az idegességet is. Nos, ez a fajta folyamat, az emögött álló tudatosság jól látszódott az elmúlt időszakban.
De a teljesség igénye nélkül az is fontos része az itthoni forgatókönyvnek, hogy nevetségessé kell tenni az „ellenséget”, illetve, hogy nem az intézményeket kell ilyetén módon támadni, hanem az embereket, mert azok sérülékenyebbek. Ez is benne van az Alisnky-módszerben.
És bizony itt jön képbe a köztársasági elnök…
Kapcsolódó vélemény
Kikérem magamnak, hogy a közjogi rendszer működéséről és az elnök feladatairól újra és újra kioktatni próbálja a köztársasági elnököt.
Döntő nyomásgyakorlási pontként is szolgálhat továbbá Alinsky szerint, hogy engedményekre kell kényszeríteni az ellenfelet. És az is, hogy olyan témákat, ügyeket kell találni, amelyeket élveznek a naiv módon csatlakozott tömegek, hisz akkor unszolás nélkül is el fogják végezni a feladatukat. Sőt, még jobbakat is fognak javasolni.
Tehát ki kell találni szórakoztató élményeket.
Az Alinsky-modellben ugyanis szerepel még az a tanács is, miszerint „sose válj unalmassá!”, mert a követőid is elunják magukat, így mindig új és új balhét kell kiötölni. Fontos, hogy mindeközben fenn kell tartani a nyomást a kormányzaton, így minél kevesebb időt hagyni a válaszra.
És végül az Alinsky-forgatókönyvnek fontos filozófiai megállapítása az is, hogy
a fenyegetés gyakran rémisztőbb, mint maga a dolog.
Valóban, ugye?
Lengyelország példája mindennek ellenére figyelmeztet: egy hasonló összefogás az ottani szuverenista kormányt is képes volt megbuktatni, brüsszeli támogatással. És azóta sem tisztelnek sem Istent, sem embert… sem demokráciát, sem jogállamiságot.
Erőszakkal alakítják át Lengyelországot.
Ezt is ajánljuk a témában
Dariusz Matecki azt közölte: Donald Tusk kormánya elpusztította a demokráciát Lengyelországban.
Magyar Péter nem szuverén politikus, mozgásterét a brüsszeli szivárványkoalíció alakítja. A kijelölt út pedig a politikai polgárháború fel vezeti az országot.
Magyarország 1990 óta a politikai stabilitás bástyájának számít Közép-Európában. Az elmúlt harmincnégy évben minden rendszerváltoztatáson átesett országban voltak előrehozott választások, csak nálunk nem. Ezt az erőt kell most kioltani – a magyarokat megleckéztetni. Mint annyiszor a történelmünk során.
Magyar Péter azoknak a hazaárulóknak az örököse, akiket évtizedről évtizedre egy-egy birodalom magyarországi helytartónak kiválasztott. Akiket kívülről, erőszakkal emeltek hatalomra. Nincs új a történelemben!
Nyitókép: KISBENEDEK Attila / AFP
Ezt is ajánljuk a témában
Az új etyeki egészségháztól valószínűleg a legmegátalkodottabb mindenszarista is el lenne ájulva, ha Burgenlandban bukkanna rá. Francesca Rivafinoli évértékelője, II. rész.
Ezt is ajánljuk a témában
Mi a közös a vizslási fejlesztőszobában, a győri robotcellában és a ceglédi sgrafittóban? Hogy valószínűleg egyikről se hallottunk a Facebookon. Francesca Rivafinoli évértékelője, I. rész.