Magyarország nincsen egyedül!

2024. október 05. 07:14

Magyarország fontos és stabil szövetségest nyerhet magának, ami az uniós viták során kiemelten fontos lesz hazánk számára.

2024. október 05. 07:14
Orbán Viktor és a Patrióták.
Deák Dániel
Deák Dániel
Magyar Nemzet

„Szeptember elején írtam arról, hogy az év hátralevő részében több sorsdöntő választás is várható, amelyeknek hatása lesz Magyarország külpolitikai mozgásterére is. A múlt hétvégén Csehországban és Ausztriában is volt egy-egy választás, amelyek eredményei azt támasztják alá, hogy Magyarország nincsen egyedül, megéri küzdeni a patriótáknak a globalista politikai erőkkel szemben. De nézzük a belpolitikai és külpolitikai tanulságait az elmúlt heteknek!

Csehországban ugyan csak részleges szenátusi választást tartottak, azonban ennek kiemelt jelentősége van, ugyanis jövőre parlamenti választást is tartanak, így egyfajta előfelmérőként is tekinthetünk a most hétvégi eredményre. A választáson a 81 tagú felsőház 27 tagjáról döntöttek a cseh választók, ugyanis kétévenként megújul a testület egyharmada. A mostani voksoláson az Orbán Viktorral egy európai pártszövetségben ülő Andrej Babis vezette ANO nyolc mandátumot szerzett, míg a kormánypártok közül a Polgári Demokratikus Párt (ODS) és a Polgármesterek és Függetlenek (STAN) mozgalom két-két mandátumhoz jutott. A további 15 mandátumból egyet-egyet a legkülönbözőbb összetételű regionális koalíciók jelöltjei szereztek meg.

Andrej Babis pártja megerősítette helyzetét, de továbbra is megmarad a jelenleg kormányzó globalista koalíció többsége a cseh szenátusban.

Az igazi sorsdöntő választás Csehországban jövő októberben várható, a parlamenti választáson a jelen állás szerint Babis elsöprő győzelmet aratna, egy évig tehát még ki kell tartania ennek a lendületnek az áttöréshez.

Nem úgy, mint Ausztriában, ahol viszont parlamenti választást rendeztek. A kampány fő témája az illegális bevándorlás és a háború ügye volt. Előbbi egyáltalán nem meglepő, hiszen Ausztria nagyvárosaiban és a nyugati országrészben már minden ötödik ember más országban született, míg Bécsben ez az arány még brutálisabb: az osztrák fővárosban minden harmadik ember külföldi születésű. Érdemes megvizsgálni a választási eredményeket, amelyekből jól látszik, hogy azokban a tartományokban szerepelt a legjobban az ugyancsak Orbán Viktorral szövetséges Osztrák Szabadságpárt, ahol az őshonos osztrákok aránya a legmagasabb, míg ahol a külföldi bevándorlók aránya magas, inkább a baloldali pártok szerepeltek jobban.

Kapcsolódó vélemény

undefined

Bayer Zsolt

Magyar Nemzet

Idézőjel

A nép meg le van szarva...

Ez az eredmény megerősíti mindazt, amire a magyar miniszterelnök már 2015 óta felhívja a figyelmet: a bevándorlással egyfajta szavazóimportot hajtanak végre a globalista politikai erők, ami most már a gyakorlatban is megnyilvánul.

Mindebből fakadóan nem túl jó hír a jobboldalnak Németországban sem, hogy csak tavaly kétszázezer ember kapott állampolgárságot, akiknek mintegy a negyven százaléka Szíriában született. Nem kell sokat gondolkodni, hogy ezek a már állampolgársággal is rendelkező bevándorlók vajon melyik politikai oldalra fognak majd voksolni a jövő évi németországi parlamenti választáson. Mindezek ellenére Ausztriában történelmi győzelmet aratott az Osztrák Szabadságpárt, bár a kormányalakítási nehézségek még hátravannak. Ha sikerrel zárulnak az egyeztetések a pártok között, akkor jó esély van arra, hogy a Szabadságpárt meg tud állapodni az Osztrák Néppárttal és közösen fognak kormányozni a jövőben. Ha ez bekövetkezik, akkor Magyarország fontos és stabil szövetségest nyerhet magának, ami az uniós viták során kiemelten fontos lesz hazánk számára. Mindenesetre már önmagában az eredmény is azt jelzi: Magyarország nincsen egyedül, tőlünk nyugatra is sokan osztják a magyar álláspontot.”

***

Ezt is ajánljuk a témában

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Pelso j.
2024. október 05. 13:05 Szerkesztve
danika, ezek a karrieristák, megélhetésiek, politikai kalandorok nem Magyarország számára szövetségesek, hanem számotokra érdek és eszmetársak. Annak meg a magyar átlagember számára se érdeme, se jelentősége nincsen. Nevetséges és átlátszó az erőlködésetek, ahogy az említettek eredményét hetek óta sikersztoriként próbáljátok eladni. Bár, fideszes lakossági fórumokon személyesen kampányolhatnál ezzel a szövegeddel, nagy sikered lenne:)
recipdoki
2024. október 05. 09:55
Azt is állította a miniszterelnök (ugyanott), hogy „az ország pénzügyi helyzete megnyugtatóan stabil. Az államadósságot csökkenő pályán tartjuk; 75 százalékon áll, de nekünk az 50 százalék alatti szintet kell megcéloznunk.” Ezzel szemben a tény az, hogy az ország pénzügyi helyzete se nem megnyugtató, se nem stabil, a költségvetést sűrűn kell módosítani, az államadósságot pedig nem tartjuk csökkenő pályán. 2022-ben és ’23-ban 73% fölött volt a GDP-arányos államadósság, a legutóbbi negyedévben azonban följebb ment, 75,8%-ra. Ahhoz képest pedig, hogy a 2010-es 80%-ból mennyit tudtak mostanáig ledolgozni, az 50%-os cél elérése alig 70 év alatt sikerülhet is.
recipdoki
2024. október 05. 09:55
Azt állította Orbán Viktor (a parlament őszi ülésszakának nyitó ülésén), hogy „a gazdasági növekedés tekintetében az Európai Unió 27 államából a 11. helyen állunk, növekedésünk üteme az EU átlagának másfélszerese (…), de ezzel nem lehetünk elégedettek, még nagyobb növekedésre lesz szükségünk a jövőben”. Ezzel szemben a tény az, hogy a „gazdasági növekedés tekintetében” a magyar gazdaság a legutóbbi negyedévben nem nőtt, hanem visszaesett, és a 27 ország közül csak négyen teljesítettek nálunk rosszabbul. Ezzel tényleg nem lehetünk elégedettek, bár a miniszterelnök ezek szerint még a mínuszt is plusznak tudja látni.
recipdoki
2024. október 05. 08:29 Szerkesztve
Nincs hát ,Putler és Kína seggéből lóg ki a EU páriája höhöö...Nagy szégyen, hogy a Fidesz politikáját csak autoriter vezetők dicsérik és ismerik el. A valódi demokratikus jogállamok politikusai viszont megvetik és elutasítják a NER politikáját, vállalhatatlannak és diktatórikusnak tartják annak működését, összeegyeztethetetlennek az európai értékekkel és gondolkodásmóddal.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!