Az asztal körül ugyanaz a vélemény, tudniilik, hogy Orbán a hibás, minden árnyalatában megjelenhetett.
Vig Dávid, az Amnesty Magyarország igazgatója például elmondta, egy politikusnak nem az a dolga, hogy a „független” médiát bántsa, de ezt Gyurcsány valójában a „rogáni propagandától” tanulta el. Pusztai Erzsébet, infektológus viszont máshova helyezte a hangsúlyokat.
Először is kijelentette, hogy
Gyurcsány a saját kormányában politikusként nem hibázott többet, mint más politikus”.
Ez a megjegyzés Závecz Tibor politológustól egy óvatos bólogatást érdemelt ki, míg Zsolt Péter szociológustól hangos megerősítést hallhattunk: „Abszolút nem!”.
Pusztai aztán rátért a mélyebb lélektani elemzésre. Szerinte Gyurcsánynak a
legnehezebb dolga azért van, mert a Fidesz az első pillanattól kezdve kijelölte mint utálatos képet és folyamatosan ennek a támadásnak van kitéve. Ez valószínűleg – szinte száz százalék – mentálisan egy rendkívül nehezen viselhető teher. Akkor különösen, ha valakiben ott az ambíció,
hogy folytatni szeretné, mert ha nem akarta volna folytatni, hanem visszavonul és képes arra, hogy tudomásul vegye, hogy egész egyszerűen a körülmények olyanok, hogy ő ezzel a propaganda dömpinggel szemben nem tud (...) eredményt elérni és visszahúzódik, akkor az egy másik helyzet. Ő erre nem volt képes, és szerintem ez egy olyan mértékű mentális megterhelés, amiből nem lehet sérülés nélkül működni. És ez a fajta akció, ez a beleállás mindenbe, valószínűleg ennek a következménye”.
A teljes adást alább nézheti vissza: