Páncélozott harcjárműveket is fognak tervezni a győri egyetemen végzett mérnökök

2024. március 22. 15:27

Nem csak a Honvédség, a védelmi ipar is fejlődik.

2024. március 22. 15:27

Nyitókép: honvedelem.hu / Kertész László

A győri egyetem harc- és páncélozott jármű szakmérnök képzését elvégzőkre nagy szüksége van a felfutóban lévő magyar hadiiparnak – írta a Magyar Nemzet. Ahogy arról a honvedelem.hu beszámolt a győri Széchenyi István Egyetem

az országban elsőként elindította a harc- és páncélozott jármű szakmérnök képzést,

két féléves formában. Az itt végzettek képesek lesznek kiszolgálni, támogatni és irányítani a harci járművek gyártását, fejlesztését, átalakítását, szervizelését és tesztelését.

A hallgatók egyebek között a kiberbiztonság, a páncélzat kialakítása, a kétéltű járművek elemzése, valamint a tereptan, a katonaföldrajz és a geoinformatika területén szereznek naprakész ismereteket a részben személyes jelenléttel, részben online formában megvalósuló képzésen. A képzés során olyan tantárgyak hallgathatók, mint az alkalmazott mechanika, a fegyver- és lőszertechnika, a járműelektronika-kibervédelem, a páncélozás, a harcjárműtechnika valamint a kommunikációtechnológia. Az órákat az egyetem munkatársai, illetve külsős, katonai szakemberek tartják.

A mérnöki végzettségű hallgatók a képzés végén

harc- és páncélozott jármű szakmérnök,

míg az azzal nem rendelkezők harc- és páncélozott gépjármű szakember végzettséget szereznek.

Ahogy arról korábban a Mandiner is többször beszámolt a védelmi ipar kitörési pont lehet a magyar gazdaság számára is. Az elmúlt években ebben az irányba jelentős lépések is történtek. Több városban is épülnek különböző lőszer és fegyvergyárak, amelyek a jövőben ideális munkahelyet tudnak majd biztosítani a végzett mérnököknek. 

Ezt is ajánljuk a témában

***

 

Összesen 143 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2024. március 22. 16:20
Na és akik ott oktatni fognak honnan értenek ahhoz, amit tanítanak? Mentorálás lesz oktatás helyett? Az az olcsó.
Akitlosz
2024. március 22. 16:18
Nincsen magyar hadi ipar. Ezzel a végzettséggel jó, ha 1-2 céghez el tudnának helyezkedni. Azok is külföldiek. Úgyhogy ez megint nem több, mint olcsó munkaerő biztosítása a külföldi befektetők számára.
contractor-2
2024. március 22. 16:11
Nem tudom van-e 3 ipari szinten kompetens GD&T mérnök az egész országban?
jóember
2024. március 22. 16:09
"Páncélozott harcjárműveket is fognak tervezni a győri egyetemen végzett mérnökök" Na jó, tudnak tervezni, de ez még nem hadi ipar, hol van az ipari háttér, aminek az alapjain el lehet indítani egy gyártást, ami fenntartja az infrastruktúrát, és elbírja a fejlesztési költségeket. Ahol van nehéz erőgép, traktor gyártás, ott ennek a farvizén lehet páncélozott járműveket is gyártani, de ott sem biztos, hogy rentábilis lesz. Na és hol van a piac, ami ugye szükséges és megveszi a portékát. Nem beszélve arról, hogy ehhez harcitapasztalat is kell, csak úgy blindre kétlem, hogy abból használható harceszköz születik. Magyarországon semmi nincs ehhez. Ami nekünk kell, azt megvehetjük a piacról is és még olcsóbb is mint ha mi kezdenénk gyártani. Oké, merjünk nagyot álmodni, nade a realitásokat nem kéne hanyagolni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!