Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Tettenérés esetén a mentelmi jog sem véd senkit a rendőri eljárással, intézkedéssel szemben.
Vérző arcáról osztott meg egy fényképet hivatalos Facebook-oldalán a Karmelita kolostornál tüntető és építési kordont bontó Hadházy Ákos. „Nem sokáig bírta idegekkel a hatalom, rendőri erővel szorított ki minket a Várszínház elől, hogy visszaépíthessék a kordont, a hazugság és az arrogancia szimbólumát” – írta bejegyzésében, majd megjegyezte azt is: a rendőrség a képviselők mentelmi jogát semmibe véve, fizikai erővel távolította el őket.
„Sebaj, ha ők visszaépítik, mi majd lebontják újra. A lényeg nem is maga a kordonbontás, hanem annak a hét pontnak a hangsúlyozása, amely követelések teljesülése nélkül nem beszélhetünk szabad és tiszta választásokról!” – írta Hadházy, aki részletesebben nem fejtette ki, hogy sérülését pontosan mi okozta.
Miután a rendőrök elkezdték visszaépíteni a kordont a Karmelita kolostornál,
„Ne nyúljon hozzám, mentelmi jogom van” – mondta Hadházy. Dulakodás alakult ki, az ellenzéki politikus a földre került, vagy ekkor sérült meg az arca, vagy akkor, amikor nekiugrott az építési kordonnak.
A mentelmi jogra való hivatkozás egyébként jelen esetben Hadházy részéről teljesen irreleváns, ugyanis
Ez azt jelenti, hogy tettenérés esetén akár egy mentelmi joggal rendelkező parlamenti képviselőt is őrizetbe lehet venni, le lehet tartóztatni.
Nyitókép: Facebook