Teljesen új katonai járművek gyártása indul meg Magyarországon

2020. december 18. 22:20

Újfajta 4x4-es katonai járművek fejlesztése és gyártása indulhat meg Magyarországon 2021-ben – tudta meg a Portfolio.

2020. december 18. 22:20
null

A projektben a Rheinmetall magyar leányvállalata és a HT Division Zrt. vesznek majd részt: ez valószínűleg azt jelenti, hogy német szakértelemmel kerül majd sor a török Nurol Makina kerekes katonai járműveinek fejlesztésére és gyártására Magyarországon – írja a portál.

Friss, pénteki hír

Hozzátették: pénteken egyezett meg a Rheinmetall Hungary és a HT Division Zrt. arról, hogy egy közös leányvállalatot hoznának létre, melynek a célja katonai gépjárművek fejlesztése és gyártása lenne Magyarországon egy meg nem nevezett külföldi befektető bevonásával. Azt írják, a HT Division Zrt. az a vállalat, amely a Nurol Makinával, egy török hadiipari céggel tárgyalt újfajta kerekes harcjárművek beszerzéséről, így jó eséllyel a bejelentésben meg nem nevezett harmadik fél a Nurol Makina.

A Portfolio közölte, hogy kétféle harcjármű-típus beszerzése merült fel a török féltől a közelmúltban: az egyik az NMS 4x4, egy könnyű páncélozott, többcélú katonai jármű, a másik pedig az Ejder Yalcin, egy nagyobb, MRAP-konfigurációban működő 4x4-es kerekes páncélos. A társaságok megegyezéséről egy rövid közlemény jutott el a Portfolióhoz, melyben azt írják, hogy a katonai járművek fejlesztése és gyártása a 2021-es év folyamán kezdődhet meg.

Nem másolásról van szó

A Portfolio szerint arról lehet szó, hogy nem egy az egyben „lemásoljuk” a Nurol Makina katonai járműveit, hanem azok csupán alapját képezik majd egy hazai (és európai) igényeknek megfelelően kialakított harcjármű-családnak. Az egyelőre még nem világos, hogy a magyar fejlesztés miben tér majd el a török harcjármű-típusok konfigurációjától – írta meg a Portfolio.

(Portfolio)

Képünk illusztráció a Nurol Makina Facebook-oldaláról

 

Összesen 238 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2020. december 20. 14:16
Na és mit tud ez a jármű? Mire való, mire jó? Mire lehet használni katonailag?
Leo3
2020. december 20. 12:16
Nagyon helyes! Csak így tovább! Azonban nehézfegyverekből is kéne beszerezni, sokkal többet.
Valodi
2020. december 20. 12:06
.... a magyar faluroncsok halmaza a mai állapotában alkalmatlan az önellátásra! Ez volt a helyzet 2012-ben, ami azóta még tovább romlott: "Mezőgazdaságunkat csökkenő termőterület, szétesett üzemi és torz gazdálkodási szerkezet jellemzi. A tömegtermelő, iparszerű gazdálkodás emelkedő energia- és forgóeszköz igénnyel jár, emiatt megnövekedett kiszolgáltatottságunk a bankok, az energetikai piacok és a beszállítói iparágak felé. Az alacsony hozzáadott érték, a csökkenő fajlagos nyereség következménye egyfelől a kényszeres birtokkoncentráció és a nagyobb élőmunka-igényű állattartás föladása, másfelől a családi gazdálkodás felszámolása és a föld eladása. Mindezek következtében rohamosan csökken a mezőgazdaság élőmunkaerő igénye, és ezzel egyidejűleg a föld, a vidék népességeltartó és népességmegtartó képessége." (NVS előszó) A gazember Raskó György már azon fantáziál, hogy a nagy tömegben elhagyott portákat egybe kell szakítani és úgy hasznosítani... Nagyon úgy néz ki, hogy Orbán nagy szorgalommal végzi be az SZDSZ-től kapott parancsot: FALUVÉG... a Magyar Nemzet 2006. május 20.-i cikke: / http://mno.hu/migr_1834/faluve.. "Magyar Nemzet: Nemrég megjelent egy tanulmány, amely radikális reformokat javasol a felhalmozódott államháztartási hiány kiküszöbölésére. A dolgozat, amelynek Bokros Lajos, Csillag István és Bauer Tamás mellett Mihályi Péter a szerzője, Utolsó esély címmel jelent meg. Mihályi Péter: ...Ne zárjuk be az iskolákat a kistelepüléseken? Az orvosi rendelőket is be kell zárni, a postát is. ... Az állam feladata, hogy arra ösztönözze az embereket, mozduljanak el onnét, ahol vannak... Magyar Nemzet: Szűnjön meg a falu? Mihályi Péter: Persze. Középkori hagyomány, miért kéne fenntartani?"
Bell & Sebastian
2020. december 20. 01:16
A Magyar Narancs szerint Trianon 35 ezres létszámot, míg Párizs 65 ezer katonát engedélyezett. A kérdés az, a NATO mennyit? A magyar tömeghadsereg a csúcson 350 ezer főből állt, rendszerváltáskor nagyjából ennek a fele, ami egyre csak apadt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!