Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
Az első negyedévben 0,1 százalékkal nagyobb volt a termelés, mint az előző év azonos időszakában. Ennyi maradt az első két hónap 3,2 százalékos növekedéséből.
Márciusban 5,6 százalékkal csökkent az ipari termelés az egy évvel korábbihoz viszonyítva. A munkanaphatástól megtisztított adatok alapján a termelés 10,0 százalékkal csökkent. Ebben az időszakban már jelentős volt a koronavírus-járvány miatt megváltozott gazdasági folyamatok hatása – jelentette csütörtökön első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Az előző hónaphoz viszonyítva szezonálisan és munkanaptényezővel kiigazított ipari kibocsátás márciusban 10,4 százalékkal visszaesett. Februárban az ipari termelés még 4,1 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit. Munka- és szökőnaphatástól megtisztított adatok szerint a termelés 1,7 százalékkal emelkedett. Az előző hónaphoz mérve 0,2 százalékkal nőtt a kibocsátás.
A legnagyobb súlyú feldolgozóipari alágak közül a járműgyártásban jelentős visszaesés volt a februárban még 5,0 százalékos éves növekedést követően. A számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása kismértékben emelkedett az előző havi 14,6 százalékos növekedés után. Az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártásában pedig tovább gyorsult a növekedés üteme a már februárban is 10,6 százalékról.
(MTI)