Árulkodó: fontos évfordulót felejtett el Magyar Péter pártja
Pedig a Tisza Párt elnöke mindig mindenről posztol, ha kell, ha nem.
Az NVB a hitelesítést a benyújtás formai hiányosságaira és egyértelműségi okokra hivatkozva tagadta meg, továbbá azért, mert kizárt tárgykört érint, a költségvetést.
Nem hitelesítette a korkedvezményes nyugdíj szabályainak változtatásáról, valamint a lakástakarék-pénztárak állami támogatásának visszaállításáról szóló – jobbikos és momentumos – népszavazási kérdéseket csütörtökön a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).
A Mozdonyvezetők Szakszervezete két kérdést nyújtott be hitelesítésre. Az egyik kérdés arra irányult, hogy az Országgyűlés a korkedvezményes nyugellátást a 2011. december 30-án hatályos tartalommal szabályozza. Az NVB a hitelesítést a benyújtás formai hiányosságaira és egyértelműségi okokra hivatkozva tagadta meg, továbbá azért, mert kizárt tárgykört érint, a költségvetést.
A szakszervezet másik kérdése arra vonatkozott, hogy a 2011. december 30-án hatályban volt rendelkezések szerinti korkedvezményes nyugdíjat ismételten igénybe vehessék a korkedvezményre jogosító munkakörben foglalkoztatottak 2019. január 1-jétől. Az NVB ezt a kezdeményezést is ugyanazokkal az okokkal utasította el, mint az előzőt.
Donáth Anna Júlia, a Momentum Mozgalom alelnöke kezdeményezése magánszemélyként arra irányult, hogy az Országgyűlés módosítsa a lakástakarék-pénztárakról szóló törvényt, és az állami támogatásra vonatkozó szabályokat a 2018. október 17-e után kötött szerződésekre is alkalmazzák. Az NVB szerint azonban a kérdés az Országgyűlést a költségvetési törvény módosítására kötelezné, ezért nem hitelesíthető.
Zsiga-Kárpát (Z. Kárpát) Dániel, a Jobbik alelnöke magánszemélyként szintén a lakástakarék-pénztárakkal kapcsolatban nyújtott be kérdést az NVB-hez, a kérdés azt célozta, hogy az Országgyűlés alkosson törvényt arról, hogy az állam továbbra is a lakástakarék-pénztáraknál elhelyezett összeg 30 százalékával, legfeljebb évi 72 ezer forinttal támogassa a lakáscélú előtakarékosságot. Az NVB szerint ez a kérdés sem hitelesíthető, mert ugyancsak a költségvetés módosítására – kizárt tárgykörre – irányul.
Az NVB határozatai nem jogerősek, azokkal szemben 15 napon belül lehet jogorvoslattal fordulni a Kúriához.
(MTI)