Kövér kezdeményezte Demeter Márta nemzetbiztonsági felülvizsgálatát

2018. október 27. 10:33

Közben a a Fidesz-frakció is az ügységhez fordul, mivel a képviselőcsoport szerint több bűncselekmény gyanúja is felmerülhet az ellenzéki politikussal szemben.

2018. október 27. 10:33

Kövér László házelnök kezdeményezte a volt szocialista, jelenleg LMP-s Demeter Márta nemzetbiztonsági felülvizsgálati eljárását az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatójánál, közben feljelentés is érkezett a politikus csúsztatásai miatt, a Fidesz-frakció pedig szintén az ügyészséghez fordul – írja szombati számában a Magyar Hírlap és a Magyar Idők.    

A Magyar Idők ismerteti, hogy Kósa Lajosnak, az Országgyűlés honvédelmi bizottsága fideszes elnökéknek felülvizsgálati kérelme csütörtökön került a házelnök asztalára. Amennyiben a polgári elhárítás kockázatot állapít meg a vizsgált személy kapcsán, a házelnök saját hatáskörben kezdeményezheti a bizottsági tag felmentését, amiről az Országgyűlés szavaz egyszerű többséggel. Ha pedig a képviselők támogatják a felmentést, úgy a bizottsági tagsága és a viselt posztja azonnal megszűnik. Demeter Márta kizárása precedens nélküli lenne, mivel bizottsági tagságától még senkit nem fosztottak meg 1990 óta. 

Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség helyettes szóvivője mindkét napilappal közölte, hogy Demeter Márta ügyében személyes adattal való visszaélés vétség gyanúja miatt tett feljelentés érkezett az ügyészségre.  A Magyar Idők úgy tudja, hogy a Fidesz-frakció is az ügységhez fordul, mivel a képviselőcsoport szerint több bűncselekmény gyanúja is felmerülhet az ellenzéki politikussal szemben.

A honvédelmi bizottság LMP-s alelnöke írásbeli kérdéseiben állította, hogy a miniszterelnök lányát szállították katonai gépen Ciprusról Budapestre, később pedig azt, hogy jogosulatlanul szállt fel egy katonai missziós gépre Maróth Gáspár, a Magyar Honvédség nemzeti fegyverzeti igazgatója, aki valójában nem is utazott a gépen.

(MTI)

 

Összesen 145 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gyaloggos
2018. október 28. 10:38
SUMMA SUMMARUM: 1./ NEM DEMETER Márta hozott nyilvánosságra ama titkosított dokumentum adatait! 2./ ROPPANT komolytalan a titkosítás, ha valakinek a blöffjére azonnal feloldhatóak a titkosított dokumentumok, és nyilvánosságra hozhatóak azok tartalma. 3./ NEM LÉTEZŐ dologgal nem lehetséges visszaélni!
gyaloggos
2018. október 27. 18:03
S EZZEL azt sem mondom, hogy egyetértek azzal, hogy Farkas Flórián él, mint Marci hevesen, mintha mi sem történt volna az elmúlt évek alatt!
Csigorin
2018. október 27. 16:54
Nagyon helyes. Ideje veget vetni annak a karos gyakorlatnak hogy barmi megteheto kovetkezmenyek nelkul.
áfonya
2018. október 27. 16:27
Karafath szerint ez volt a jó. A Népköztársaság hóhérai. A halálos ítéleteket politikai megrendelésre kiszabó bírókat a köznyelv vérbírónak nevezi. A hatalom politikai iránymutatásokat adott, s minden ügyhöz kellett egy hús-vér bíró, aki vállalta, hogy részt vesz a megtorlásban. Kádár János később igyekezett úgy tenni, mintha az igazságszolgáltatás függetlenül működött volna. Ezzel szemben tény, hogy Biszku Béla belügyminiszter az MSZMP KB PB 1957. december 10-i ülésén kevesellte a fizikai megsemmisítések számát. Ezután kiadtak a bíróságoknak egy tájékoztatót, mely gyakorlatilag sillabuszként szolgált az ítélkezések során. A megtorlás gépezetét 1958-1959-ben járatták csúcsra, ekkor született a legtöbb halálos ítélet. Az első szakaszban még statáriális bíróságok hozták a halálos verdikteket, de a szervezett megtorlásban később oroszlánrészt vállaltak a Legfelsőbb Bíróság polgári és hadbírái. A korabeli jogszabályok szerint a kivégzéseken egy bírónak is jelen kellett lennie, de a másodfokú ítéleteket meghozó bírákra ez a szabály nem vonatkozott. Így a legtöbb halálos ítéletet kihirdető Legfelsőbb Bírósági vérbíráknak általában nem kellett végignézniük áldozataik akasztását. Hírhedt figura a Nagy Imre-per kalandos életű bírója, Vida Ferenc, aki az 1930-as években részt vett a cionista mozgalomban, majd Tel-Avivban belépett a Palesztinai Kommunista Pártba, Magyarországra visszatérve szerepet vállalt az illegális kommunista mozgalomban, börtönbe zárták; 1945 után pártszervező munkába kezdett, állami tisztséget vállalt, és 1953-tól a Legfelsőbb Bíróság bírója lett. https://www.vadhajtasok.hu/2018/10/27/a-nepkoztarsasag-hoherai/?fbclid=IwAR2Xzt4t20zNbA6sk9kLz8hHVSDCqX_i7FPX14ZnX3WHfcCXciqmAZa3us0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!