Az LMP a kormányt hibáztatja az egészségügy helyzetéért

2018. augusztus 07. 18:53

Kanász-Nagy Máté úgy fogalmazott: az egészségügyben tapasztalható botrányokat a Fidesz-KDNP idézte elő.

2018. augusztus 07. 18:53

A párt országos elnökségének titkára keddi budapesti sajtótájékoztatóján az Állami Számvevőszék elnökének hétfői, a Magyar Időkben megjelent interjújára reagált. A cikk szerint Domokos László több intézmény ellenőrzése után arra a megállapításra jutott, hogy pénzügyi szempontból botrányos, anarchiára jellemző állapotok uralkodnak az egészségügy egyes területein.

A Fidesz a felelős

Kanász-Nagy Máté úgy fogalmazott: az egészségügyben tapasztalható botrányokat a Fidesz-KDNP idézte elő, miután az elmúlt nyolc évben több száz milliárd forintot vont ki az ágazatból. Az egészségügyi intézmények GDP-arányos finanszírozása történelmi mélypontra süllyedt, ezért ilyen környezetben nem lehet teljesíteni azokat a kritériumokat, amelyeket Domokos László számon kér a kórházak vezetőin - jelentette ki.

Közölte: a magyar betegeknek négyszeresen kell fizetniük a gyógyulásukért, mert a társadalombiztosítás mellett magánrendelésekre, hálapénzekre és az olyan alapvető eszközökre is költeniük kell, mint a kórházi WC-papír vagy a pelenka. A politikus, aki felszólította a kormányt, hogy "ne használja az Állami Számvevőszéket arra, hogy politikai leszámolásokat (.) hajtson végre", később úgy fogalmazott: a Domokos László által keltett "műbalhénak" az lehet a célja, hogy bevezessék a kancellári rendszert a kórházakban.

Pozitív folyamatok a Jobbikban

Más témában feltett kérdésre válaszolva azt mondta, hogy a "XXI. századi pártok" között szükség lenne valamilyen együttgondolkodásra vagy együttműködésre. Ezek közé a pártok közé az LMP mellett a Jobbikot és a Momentumot sorolta. Arra a kérdésre, hogy elfogadhatónak tartaná-e, ha Vona Gábor, a Jobbik volt elnöke lenne az ellenzék vezetője, azt felelte, hogy "én mindent lehetségesnek tartok". 

Ha létrejön egy "új pólus", akkor majd meg kell hozni a döntéseket, hogy azt ki vezesse, és abban ki, milyen formában vegyen részt - tette hozzá. Egyúttal azt is elmondta, hogy az LMP szeptember és október folyamán készül döntéseket hozni az ügyben. Kanász-Nagy Máté megjegyezte, hogy a Jobbikon belül nagyon komoly "pozitív folyamat zajlik", mert a párt "szélsőséges, radikális" politikusoktól szabadul meg, ami megkönnyíti a közös gondolkodást, és lehetővé tudja tenni az esetleges együttműködést.

A politikus további kérdésekre válaszolva azt is elmondta, hogy a balliberális erők "XX. századi pártok", és a múltat képviselik, ezért velük nem törekszenek megegyezésre. Hozzátette, a DK-val semmilyen együttműködést nem tud elképzelni, ahogy a Párbeszéddel és a Magyar Liberális Párttal sem. Utóbbi kettőt úgy jellemezte, hogy "gazdatestet keresnek maguknak" a politikai életben, ezért "felkapaszkodtak az MSZP hátára", mert önmagukban, önállóan, nem tudtak volna bejutni a parlamentbe.

(MTI)

Összesen 29 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Berecskereki
2018. augusztus 08. 06:05
Amelyik szervezet ilyen szabálytalanságokat követ el az jobb ha csendben marad. "Az ÁSZ szerint az LMP a 2014-es pénzügyi kimutatást határidőn túl tette közzé a honlapján, emellett a beszámoló, illetve a pénzügyi kimutatás összeállítása során sérült a számviteli törvényben előírt valódiság, valamint a tartalom elsődlegességéről szóló számviteli alapelv. A 2014-es pénzügyi kimutatásban egy jogszabály alapján nevesítésre kötelezett összegű adományt és az adományozót nem a valóságnak megfelelően tüntetettek fel. A számvevőszéki vizsgálat megállapította, hogy az LMP számviteli rendszerének szabályozása a számviteli politika, a számlarend, a leltározási szabályzat, a pénzkezelés szabályozásának hiányosságai miatt nem felelt meg a jogszabályi előírásoknak, valamint a könyvvezetés sem volt szabályszerű. Az LMP a mérleg alátámasztását szolgáló, teljes körű, szabályos leltárt nem állított össze, a gazdálkodással összefüggő egyéb jogszabályi előírásokat nem tartotta be, az adó, valamint járulék-bevallási és fizetési kötelezettségének pedig határidőn túl tett eleget - írta az ÁSZ. Az LMP ellenőrzési rendszerének kialakítása és működtetése nem felelt meg az előírásoknak, emellett az LMP-nél 2014-ben nem hoztak létre felügyelőbizottságot, és az alapszabályban a költségvetés végrehajtásáról szóló beszámoló elfogadását nem a kongresszus hatáskörébe utalták." https://index.hu/belfold/2016/09/22/szabalytalansagokat_talaltak_a_jobbik_es_az_lmp_gazdalkodasaban_is/
libantkomcsi
2018. augusztus 08. 05:09
Ha a gazdálkodás rendjének megsértése bűncselekménycsoport szigorúan lenne büntetve, akkor kiderülne, hogy az egészségügy nincs alulfinanszírozva.
nyugalom
2018. augusztus 07. 22:47
Bernikéék forduljanak Fletóéhoz felvilágosításért!
anegy_
2018. augusztus 07. 21:00
Hát, bes@arok a röhögéstől! XXI. századi pártok összefogása? Három majom jut az eszembe: nem lát, nem beszél, nem hall! LMP - Momentum- Jobbik Kan-ász, Fegy-őr, Vonag-lik
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!