„Senkivel értékközösséget nem kérünk, a sorsközösséget viszont látjuk” – mondta az LMP kormányfőjelöltje szombaton, Budapesten tartott sajtótájékoztatóján az ellenzéki pártok együttműködésével kapcsolatban. Szél Bernadett hozzátette: mostantól az a minimum, hogy az ellenzéki pártok szóba állnak egymással.
Kimozdulni a komfortzónából
Az LMP társelnöke arra kérte a többi ellenzéki pátot, hogy hozzájuk hasonlóan mozduljanak ki komfortzónájukból, mivel kormányváltás csak akkor várható, ha valamilyen formában megegyeznek egymással. Az ellenzéki politikus arról is beszélt, hogy szerinte Orbán Viktor miniszterelnök március 15-i beszédében kiadta a „kilövési engedélyt” az ellenzéki politikusokra és szavazókra. Szél Bernadett kifejtette, Orbán Viktor programjában nem szerepel az egészségügyi válság megszüntetése, az oktatás világszínvonalúvá fejlesztése, a bérválság megoldása, illetve a korrupció elleni fellépés, helyette bosszút hirdetett az ellenzék és szavazóik ellen.
Mindent meg kell tenni, hogy április 8. után az országban egy olyan „beszámítható hatalom” működjön, amely nyugalmat hoz a gyűlöletkeltés és képzelt ellenségek helyett – jelentette ki. Kiemelte, Orbán Viktor fenyegetése azt mutatja, hogy nem a független igazságszolgáltatás segítségével szeretne rendet tenni az országban, hanem „vissza akar élni minden létező hatalommal”. „Mi nem a sajtót akarjuk gyarmatosítani, mi nem a független igazságszolgáltatást akarjuk megszállni és az Állami Számvevőszéket mi nem egy bosszúálló kézként akarjuk használni a választásuk után” – fogalmazott, majd megjegyezte, azt akarjuk, hogy rend legyen az országban, ami azt jelenti, hogy magyar magyar ember ellen nem beszél, a hatalmi ágak pedig valóban függetlenek, továbbá érvényesül a demokrácia és a jogállam.
Szél Bernadett szerint ellenkező esetben bármi megtörténhet, Orbán Viktor beszéde alapján ugyanis az ellenzéki pártok üldöztetésre számíthatnak, sőt meg is szűnhetnek, mivel a számvevőszék segítségével könnyen kaphatnak olyan büntetéseket, amivel "lerúgják" őket a pályáról. „Ahogy kilenc millió forintot kapott az LMP büntetésként, az apró pénz lehet ahhoz képest, hogy ha én jövőre kilenc év börtönt fogok kapni, mert Orbán Viktor úgy gondolja” – mondta. Az LMP kormányfőjelöltje szerint minél több kritikus választó vesz részt a voksoláson, annál kisebb lesz az esélye annak, hogy Orbán Viktor végrehajtsa bosszúterveit.