„49 éve vagyok ennek az embernek a felesége, akiről azt mondhatom csak, hogy minden nőnek, mindenkinek aki a világon van, ilyen férjet és ilyen apát kívánok. Én erről az egészről tudtam, mert ez nem volt egy titok, abszolút nyílt beszédtéma volt a hatvanas években. Nem arról van szó, hogy a dolog nem történt meg, hanem arról van szó, hogy a dolog nem így történt meg. Az én férjem akkor járt az újságíróiskolába. (...) Elsőként ő ment, ő kiment, elment vizsgázni. És a bíróságon megkérte a bírót, hogy legyen szíves hívja ide tanúnak az ő vizsgáztató tanárát. Azt mondta a bíró, hogy nem érdekes. Ott se volt. Tehát nem voltak hárman egyszerre bent. Tehát itt már ab start hazudik ez a nő. De egyfolytában.”
Kiss László és Lantos László mellett a harmadik elkövető, Várszegi Lajos szüleié volt a szolgálati lakás, ahová Takáts Zsuzsannát becsalta Lantos László. „Ez a földdel egy szinten lévő alagsori szolgálati lakás. A Lajosnak a szülei voltak az uszodában a gondnokok és az ablakuk az uszoda járólapjával egy szinten volt fényes nappal tárva-nyitva.” – mondta Ducza Anikó a lakásról, amely szerinte ezáltal nem volt alkalmas a csoportos nemi erőszak elkövetésére. A Privátkopó oknyomozó újságírói szerint Kiss Lászlónak és társainak három hasonló ügye volt korábban.
Egyben jogerősen elmarasztalták őket, egyben felmentették, egy nem jutott bűnügyi szintre, az áldozat ugyanis az uszoda igazgatójának jelentette az esetet, ezt követően Kiss Lászlót három hónapra kitiltották az ország összes uszodájából és három hónapra eltiltották a sporttevékenységtől. Várszegi Lajosnak és Lantos Lászlónak Ducza Anikó szerint a Takáts Zsuzsanna-ügyet megelőzően nem volt fegyelmi ügye, Kiss Lászlónak azonban, más társakkal, igen. Hogy kikről van szó, arról Ducza Anikó csak annyit nyilatkozott: „Én tudom, hogy ki, természetesen, de nem mondom meg.”