Felvilágosította a Fidesz Magyar Pétert: elbújhat a tiszás szégyenében
„Aki azt gondolja, hogy minden nőt megkaphat, az egy nőt sem kap meg igazán” – jegyezte meg a Fidesz-frakció.
Az LMP-s Schmuck Erzsébet szombaton arról beszélt: a kormány felelőtlen, rövid távú érdekeket szolgáló politikájával feléli az ország gazdasági, társadalmi és környezeti tőkéjét, ahelyett, hogy a hosszú távú jövedelemtermelés érdekében fejlesztené. Schmuck szerint „az uniós pénzek betonba öntése” ráadásul sem a foglalkoztatásra, sem a versenyképességre nincs jó hatással, a helyzetet pedig tovább rontja, hogy a kormány a társadalmi és környezeti tőkéjét is elpazarolja.
Az LMP szerint a kormány felelőtlen, rövid távú érdekeket szolgáló politikájával feléli az ország gazdasági, társadalmi és környezeti tőkéjét, ahelyett, hogy a hosszú távú jövedelemtermelés érdekében fejlesztené.
Schmuck Erzsébet, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője szombati budapesti sajtótájékoztatója után az MTI-nek nyilatkozva úgy fogalmazott: a „pillanatnyi pénzszórás még nem érdem, ahogy azt a kormány láttatni akarja”, az uniós fejlesztési pénzek és más beruházások hasznosságát a későbbi eredményességük mutatja meg.
Kiemelte, hogy a jelenleg zajló brüsszeli finanszírozású projektek „el nem lopott része” hosszú távon a várható haszonnál nagyobb fenntartási költségeket okoz majd, hiszen nagyrészt szükségtelen infrastrukturális fejlesztések valósulnak meg belőlük. „Az uniós pénzek betonba öntése” ráadásul sem a foglalkoztatásra, sem a versenyképességre nincs jó hatással, a helyzetet pedig tovább rontja, hogy a kormány a társadalmi és környezeti tőkéjét is elpazarolja - fejtette ki Schmuck Erzsébet. Utóbbiakra példaként említette, hogy a kabinet az oktatás és az egészségügy területén is „esztelen átszervezéseket, illetve hatalmas forráskivonásokat” folytat, továbbá „direkt pusztítja” a környezeti erőforrásokat.
Az LMP politikusa szerint a megoldást az jelentené, ha a fejlesztési forrásokat olyan jövedelemtermelő és költségcsökkentő beruházásokra költenék, amelyek például növelik a megújuló energiaforrások arányát. Ennek elmaradása esetén ugyanis folytatódhat Magyarország leszakadása nemcsak Nyugat-Európától, hanem a régió többi országától is.