Hivatalos: mutatjuk, mikor jelenik meg, és hogyan néz ki az új 15000 forintos (FOTÓ)
Az érme hátoldalán egyik jogtudósunk képe jelenik meg.
Együttműködési megállapodást kött hétfőn a Magyar Nemzeti Bank és a Budapesti Corvinus Egyetem, melynek keretében egyebek mellett önálló MNB-tanszék indul az egyetemen, és közösen működtetik majd a BCE társadalomtudományi karán létrejövő Gazdaságföldrajz, Geoökonomia és Fenntartható Fejlődés Intézetét. Az MNB pedig többek között azt vállalta,hogy gyakornoki programot biztosít az egyetem hallgatóinak.
Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE), amelyben a közös szakmai projektek mellett önálló jegybanki tanszék felállítása is szerepel. A megállapodást Matolcsy György, az MNB elnöke és Rostoványi Zsolt, a BCE rektora írta alá hétfőn Budapesten – közölte a jegybank az MTI-vel.
Az MNB a közlemény szerint kiemelt feladatának tekinti a magyar közgazdaságtudomány fejlesztését és oktatási színvonalának növelését, ennek érdekében alakítja ki kapcsolatait a felsőoktatási intézményekkel és működik együtt hazai és külföldi kutatókkal. Az egyetemmel kötött megállapodás számos területen meghatározza az együttműködés lehetőségeit, amelyek között szerepelnek közös képzési és kutatási programok, közös tudományos események, műhelyviták, konferenciák valamint közös szakmai kiadványok összeállítása, szerkesztése és kiadása is.
Szeptembertől megkezdi működését a közgazdaságtudományi kar szervezeti felépítéséhez illeszkedő önálló MNB tanszék, a jegybank mindemellett támogatja a kar általános és kvantitatív közgazdaságtan doktori iskola programját is. Fontos eleme a megállapodásnak a BCE társadalomtudományi karán a Gazdaságföldrajz, Geoökonomia és Fenntartható Fejlődés Intézet felállítása és közös működtetése is.
Az együttműködés keretein belül az MNB lehetővé teszi a BCE hallgatói számára a Pallas Athéné közgondolkodási programban való részvételt, emellett a jegybank és az egyetem ösztönöz minden olyan tevékenységet, amely javítja a fiatal magyar kutatók külföldi egyetemek phd-programjaiba való bekerülésének esélyeit, a hazai phd-programokban részt vevők számára pedig nemzetközi kutatók bevonásával kiemelt kurzusokon való részvételi lehetőséget biztosít. A megállapodásban az MNB vállalta továbbá, hogy gyakornoki programokat szervez a BCE alap- és mesterképzési szakon tanulmányokat folytató hallgatói számára, amelynek során a hallgatók betekintést nyerhetnek a jegybankban folyó szakmai munkába, és a gyakorlatban hasznosíthatják addig tanult ismereteiket – írja közleményében az MNB.