David Pressman lehetséges utódja is bevédte Orbán Balázst: „Valakit azért törölni, mert nem tetszik a hite és az értékei, elfogadhatatlan”
Bryan E. Leib szerint a woke-vírus Amerikában az egyetemi kampuszokon vert gyökeret.
Az LMP szerint a felsőoktatás nem járul hozzá a társadalmi mobilitáshoz és nem teremt esélyegyenlőséget, mivel az egyetemeken már csak az elit gyermekeinek van esélye továbbtanulni. A párt szerint manapság olyan anyagi feltételeket kell biztosítani a továbbtanuláshoz, amelyet egy átlagos jövedelemmel rendelkező család már nem képes biztosítani.
Az LMP szerint a felsőoktatás nem teljesíti fontos feladatát: nem járul hozzá a társadalmi mobilitáshoz, a felzárkóztatáshoz, nem teremt esélyegyenlőséget, hiszen minőségi intézményekben már csak az elit gyermekeinek van esélye továbbtanulni.
Pető Ernő, az ellenzéki párt felsőoktatási és tudománypolitikai szakszóvivője a felsőoktatási ponthatárok meghatározása után, pénteken tartott sajtótájékoztatóján kijelentette: diplomásnak születni kell, az oklevél megszerzéséhez ugyanis ma már nem elég a jó teljesítmény. Olyan anyagi feltételeket kell biztosítani – például kiegészítő oktatást vagy albérletet finanszírozni – amelyet egy átlagos jövedelemmel rendelkező család már nem képes biztosítani.
Több pénz kell a felsőoktatásnak – jelentette ki –, amely így képes lehet a korszerű igények kielégítésére, az emberi alkotóképesség kibontakoztatására – mondta, szükségesnek ítélve az oktatók jobb fizetésének biztosítását is. Szerinte a felsőfokú oktatás jelenlegi helyzete csak hozzájárul az elvándorláshoz. A politikus emlékeztetett a felsőoktatási államtitkár korábbi ígéretére az intézményrendszer átalakítására vonatkozóan, és hiányolta az ezzel kapcsolatos egyeztetéseket az érintettekkel. Pető Ernő emellett átláthatóbbá tenné a finanszírozást.