Itt vannak az adatok: ennyire elégedettek az egészségüggyel a magyarok
Az iskolai osztályozásnak megfelelően értékelhetik a betegek egyebek közt az ellátás minőségét, a dolgozók hozzáállását és a tisztaságot.
Vona Gábor szerint tarthatatlan az ápolók helyzete. A Jobbik pártelnöke úgy látja: „már a 24. óra után vagyunk”, a legfontosabb probléma pedig szerinte a bérek kérdése. Vona szerint a kormány nem az őszinte párbeszédre törekszik, hanem a problémák szőnyeg alá söprésére.
Tarthatatlannak nevezte az ápolók helyzetét, és a szakmai konzultációk újrakezdését sürgette Vona Gábor, a Jobbik elnöke kedden a Magyar Ápolási Egyesület visegrádi kongresszusához kapcsolódóan tartott sajtótájékoztatóján. A pártelnök-frakcióvezető –aki részt vett a tanácskozáson –, azt mondta, a problémák aktualitását jelzik az egészségügyben zajló demonstrációk és tiltakozások, különösen az ápolók részéről.
Az ellenzéki pártvezető a legsúlyosabb kérdésnek a bérekét nevezte. Tarthatatlan a helyzet – jelentette ki Vona Gábor, példaként említve, hogy az egészségügyi dolgozóknak nincs megfelelő ruhájuk a munkavégzéshez, és hogy egy friss felmérés szerint a magyar társadalomban éppen az egészségügyi dolgozók vannak a legrosszabb egészségi állapotban. „Már a 24. óra után vagyunk” – jelentette ki.
A pártelnök azt mondta, a kialakult helyezettel kapcsolatban mindenekelőtt az őszinteséget hiányolja a kormány részéről. Úgy értékelt, hogy a kormány befogja a fülét, és nem az őszinte párbeszédre törekszik, hanem a problémák szőnyeg alá söprésére. Vona Gábor hozzátette: mindenki tisztában van azzal, hogy a magyar költségvetés mozgástere szűkös, de az egyeztetéseknek sürgősen meg kell indulniuk, és „majd meglátjuk, hogy a realitások mit tesznek lehetővé”.
A Jobbik vezetője közölte azt is, hogy fel kívánják erősíteni az ápolók hangját az Országgyűlésben, de a demonstrációkat is segíteni kívánják a maguk eszközeivel, lehetőségeivel. Az ápolók, egészségügyi szakdolgozók helyzetét áttekintő, egyebek mellett a bérek, a képzés és a munkakörülmények problémáit számba vevő konferencián a Jobbik három országgyűlési képviselője mellett részt vett a KDNP, az LMP és az MSZP is.