Csepreghy: Jön a pénz Brüsszelből

2014. augusztus 18. 13:27

Az Európai Bizottság megindította az április 15. után benyújtott magyar fejlesztési számlák kifizetését, és bár az intézményrendszeri átalakítás brüsszeli vizsgálata még nem fejeződött be, a jelek szerint az EB rövid időn belül elfogadhatja azt, így hamarosan aláírható lesz a partnerségi megállapodás - közölte Csepreghy Nándor államtitkár.

2014. augusztus 18. 13:27

Csepreghy Nándor megerősítette a vs.hu értesülését, miszerint: „az elmúlt napokban összesen 25,8 milliárd forintnyi számlát egyenlített ki az EB”. A helyettes államtitkár megjegyezte: „lényegében az a hír, hogy nincs hír”. Hangsúlyozta, hogy a kormány már korábban is leszögezte, hogy nem álltak le az utalások.

Volt ugyan egy intézményrendszeri átalakítás, ez azonban a gazdasági szereplőktől érkező kritikákra reagált, amelyeket a pályázók az elmúlt hét év, az előző uniós költségvetési ciklus gyakorlatáról fogalmaztak meg. Ezért döntött úgy a kormány, hogy megváltoztatja a pályáztatás rendszerét – tette hozzá. Csepreghy Nándor megjegyezte, hogy a módosítások kézzel fogható jelei már az ősszel induló pályázatoknál láthatóak lesznek.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Két új témát hoz be a Tisza Párt a kampányba – ez végzetes hiba lehet

Két új témát hoz be a Tisza Párt a kampányba – ez végzetes hiba lehet
Tovább a cikkhezchevron

Az Európai Bizottság azt kérte, hogy amíg Brüsszelben ellenőrzik az új rendszert addig Magyarország ne küldjön új számlákat, ezt azonban most feloldotta az EU bizottsága – mondta a helyettes államtitkár. Így elkezdődtek az április 15-dikét követően benyújtott számlák kifizetése, több operatív programban is.

A helyettes államtitkár példaként említette a Környezet és Energia Operatív Programokat, továbbá a Regionális Operatív Programokat, valamint a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Programokat illetve a Gazdasági Fejlesztési Programot említette. Ezen programok esetében érkezett pénz Brüsszelből, vagyis a kifizetések folyamatosak. A tények cáfolják azokat, akik úgy vélekedtek, hogy az intézményi rendszer átalakítása árt országnak, mert leállítja a Brüsszeli kifizetéseket – közölte.

Jelezte ugyanakkor, hogy az intézményrendszeri átalakítás brüsszeli vizsgálata még nem fejeződött be, de a mostani brüsszeli jelzés mindenképpen előremutató. „Mi azt gondoljuk, hogy mindez azt jelenti: rövid időn belül várható a rendszer átalakításának végleges elfogadása”. Mindez pedig azt is jelenti, hogy napokon vagy heteken belül aláírható lesz Brüsszellel az a partnerségi megállapodás, amely a következő hét év forrás-felhasználását rögzíti, azt, hogy milyen célokra használható fel a rendelkezésre álló keretösszeg. Ez összességében – a mezőgazdasági forrásokkal együtt – mintegy 10 500 milliárd forint – emlékeztetett.

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!