Boros Bánk Levente: Politikai háborúra van kilátás

2013. október 26. 16:04

A 2014-es választások előtt „komoly gyűlöletkampányra, politikai háborúra” van kilátás a jobb és a balliberális oldal közötti értékrendi szakadék, és az egzisztenciális szempontok miatt – mondta Boros Bánk Levente politológus szombaton a Lakiteleki Népfőiskolán, a fiatal politológusok kilencedik találkozóján.

2013. október 26. 16:04

Az ellenségkép a politikában című előadásában a politológus kifejtette: a két oldal szembenállása nem kizárólag és nem is elsősorban a hatalom birtoklásáról szól. Ez csupán eszköz két gyökeresen eltérő filozófia, az értéksemlegességet valló balliberális oldal és a hagyományos értékek mellett elkötelezett jobboldal küzdelmében – mutatott rá. Emlékezetett arra, hogy a kommunikációs tér „uralásáért folytatott háború” már a rendszerváltás pillanatában elkezdődött. A „balliberális véleménymonopólium” mára meggyengülni látszik, emiatt az elmúlt három évben alapvetően csalódottság alakult ki bennük – vélte.

Fricz Tamás egyetemi docens a Magyarországot és a kormányt ért külső támadások okait, mozgatórugóit elemezte. Kifejtette: Magyarországon ugyan megtörni látszik, ám nemzetközi szinten erőteljes a neoliberális „véleményhatalom”, amelynek megnyilvánulásaként külföldi szervezetek „elfogult kritikákat megfogalmazva, meglepő szenvedéllyel” támadják Magyarországot és a kormányt. Véleménye szerint ennek hátterében az áll, hogy az Orbán-kabinet 2010-ben nyíltan szakított a „profitorientált szemlélettel áthatott” neoliberális politikával, felismerve, hogy ez kiszolgáltatottá teszi az államot, és a végletekig legyengíti a társadalmat. A nemzeti értékek következetes képviselete és a konfliktusok felvállalása pedig „kiverte a biztosítékot” – fogalmazott.

Fricz Tamás szerint a nyugati sajtóban Magyarországról torzítva megjelenő tények és vélemények a nemzetközi támadások legitimálását szolgálják. Úgy vélte, idővel a külföldi elemzők is megértik, hogy a kormány célja nem egyéb, mint a többségi elv érvényesítésével, a konfliktusok felvállalásával, ám a demokratikus keretekre „feszesen és kínosan ügyelve” befejezni a bő két évtizeddel ezelőtt elkezdett, ám végig nem vitt rendszerváltást.

Összesen 30 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kuwiq
2013. október 27. 09:14
Ami eddig volt, azt minek minősíti a Levente? Könnyed ebéd utáni csevegés?
sasadi
2013. október 27. 08:12
Nagyon remélem, hogy mi "jobboldali, nemzeti konzervatívok" vagyunk többségben, és nem a minden értéket elvtelenül tagadó ballibek! Ez jelenthet garanciát országunk felvirágoztatására.
sokkaltobbenvagyunk
2013. október 26. 23:43
Ballibsikék már elkezdték 2010-ben. Nem tudják elviselni, hogy nem ők diktálnak Magyarországon. Egy megoldás van. Ballibek a saját anyjuk peckét pengessék és ne álmodozzanak a hatalomról.
csenge
2013. október 26. 20:47
Itt politikai háború dúl már az 1990-es választások óta, amikor a tetves szdsz-esek veszítettek. A "harcosok" a ballib táborból nagyjából még személyükben is azonosak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!