Bajnai szerint 2014 nyarára visszatér a válság a büdzsé miatt

2013. október 04. 12:48

Bajnai Gordon szerint a kormány által hétfőn benyújtott 2014-es költségvetés csak egy féléves költségvetés, amely „az első félévben osztogat, aztán pedig nyilvánvalóan fosztogat”, mivel tudatosan úgy készítették el, hogy csak a választásig tartson ki. Ezért 2014 nyarán az ország válságban lesz ‒ jelentette ki az Együtt‒PM választási szövetség vezetője pénteken sajtótájékoztatón.

2013. október 04. 12:48

Bajnai Gordon úgy értékelte: a választás után az új kormánynak újra válságot kell majd kezelnie. Szerinte a választást követően „jöhet majd a stadionadó és a rezsiadó”, mert ezek kellenek majd a költségvetési egyensúly tartásához. A jövő évi büdzsé a jegybank által nagyon drágán és mesterségesen felpumpált növekedéssel tervez, amely azonban csak egy évre szól, utána újra zsugorodás kezdődik majd. Emellett a költségvetés nyílt beismerése annak, hogy a kormány elvesztette az államadósság elleni harcot ‒ mondta az Együtt‒PM vezetője.

Szerinte a büdzsé világos értékválasztásokat tartalmaz: a stadionépítésekre garantálja a forrásokat, míg a társadalom valódi problémáira ‒ mint az alapvető élelmiszerek áfájának csökkentése, a devizahitelesek helyzetének rendezése, lakásépítés, a közfoglalkoztatás beígért bővítése, az oktatás fenntartása ‒ nem tartalmazza a szükséges összegeket. Emellett a kormány 50 százalékkal csökkenti a tartalékokat, ezen belül az országvédelmi alapot 75 százalékkal.

Bejelentette azt is: az Együtt‒PM új honlapot indít „A kormány rosszabbul teljesít – Magyarország jobbat érdemel” címmel, ahol a kormány által üzemeltetett honlaphoz hasonló formában tematikusan ismertetik álláspontjukat a kabinet intézkedéseiről és terveiről. Bajnai Gordon úgy fogalmazott: „rezsiharc helyett rizsaharcot” folytat a kormány, de ebbe az Együtt‒PM nem akar beszállni.

Ismertette: az Együtt‒PM kormányra kerülése esetén átalakítaná a költségvetési tervezést és működést, előrehozná a költségvetés elfogadását, hogy november végére lezárt költségvetés és adótörvények legyenek a kiszámíthatóság növelése érdekében. Emellett úgynevezett adóalkotmányt vezetnének be a kiszámítható adókörnyezet érdekében. Eszerint évente egyszer módosíthatnák az adótörvényeket, de akkor is csak hatvannapos felkészülés és konzultációt követően. Ezen kívül az Együtt‒PM programalapú költségvetést, valamint valódi és működő államadósság-szabályt vezetnének be.

Összesen 106 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Magyarok Pásztora
2013. október 05. 08:42
Magukból indul ki ez a disznó. Pont ők csinálták így 2009-ben.
Monkey4you
2013. október 04. 18:08
Köcsög, te még mindig nem értesz semmihez!!!
IgazságosIzomViktor.
2013. október 04. 17:08
Gordon!A rezsiadó már rég megvan.Zseniálisan hülyének nézik a népet.2 ezer Ft al lecsökken a rezsi,a péknek nincs rezsicsökkentés,hanem emelés van(ugyanis az energiaszolgáltatónak valahogy kompenzálnia kell a kiesést).Az meg rárakja a kenyérre hogy működöképes maradjon a cége.A boldog rezsicsökkentett bemegy a kenyérboltba ahol 50 Ft al többet fizet a mindennapi kenyérért.Az havonta 1000-1500 Ft.És ez csak a pék!Hol van még a többi gyártó,meg a 30-40 különadó,amit mind áthárítottak.Én csak azt bámulom hogy a többség úgy benyeli ezt a rezsicsökkentést mint kacsa a nokedlit.Holott tök egyértelműen érzi,hogy semmivel nem lett könnyebb tőle az élete.Bámulatos.Ez elsősorban a magyar közmédia felelőssége,amelyek már teljesen Orbán kezében vannak.
Pinter68
2013. október 04. 15:13
Ne legyen igaza, de sajna, elég jó esély van rá. Az Index legújabb elemzése is azt mutatja, hogy sehol semmi nyoma beruházásnak, sőt. Anélkül pedig nincs gazdasági növekedés. Anélkül pedig bizony megint elszáll a költségvetés. Akkor pedig stb. stb. Annak a kevésnek, akit a tények is érdekelnek. A cím megtévesztő lehet, tessék végigolvasni. http://index.hu/chart/2013/10/04/szektorok_megtakaritasok/
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!