Kunhalmi Ágnes arról beszélt, hogy az MSZP választási győzelme esetén visszaadja azt a tudást és oktatási lehetőséget, amit a jelenlegi kormányzat elvett a fiataloktól, mert az alanyi jogon jár mindenkinek. Hoppál Péter viszont azt írta, hogy a Gyurcsány-Bajnai-kormány eltörölte a Nemzeti alaptantervet, liberális kísérleti tereppé tette az iskolarendszert, a magyar közoktatást tartalmilag és erkölcsileg kiürítette, települések százait hagyta iskola nélkül. Hozzátette: a baloldal tandíjat vezetett be és ma is erre készül. A baloldal kormányzása idején pedagógusok ezreit tették az utcára, anyagi és erkölcsi megbecslésüket a földbe tiporták – jelentette ki.
Hozzátette, hogy annak idején minden ötödik gyermek funkcionális analfabétaként került ki az iskolapadból, így az iskolarendszer tartós munkanélküliek és segélyen tengődők tízezreit termelte ki. A diplomás fiatalok közül is tömegesen lettek munkanélküliek, mert a felsőoktatási képzésekben semmiféle stratégia nem volt, a diploma gyakran nem ért semmit – közölte a szóvivő. A Gyurcsány-Bajnai-kormány a kétkezi munkát lenézte, a szakképzést leépítette, alig maradt jól szakképzett, szakmájához értő mesterember az országban. Kormányzásuk alatt tétlenül nézték a bölcsődei és óvodai férőhelyek hiányát, ezzel családok ezreinek nehezítették meg a boldogulását, a megélhetését is – folytatja.
A Fidesz-kormány ezzel szemben a születéstől a felnőtté válásig a gyermekek mellett áll. Egyre több bölcsődei, óvodai férőhely várja a gyermekeket, az iskolák működtetésében és a köznevelésben az állam felelősséget vállalt – emelte ki. Arra is kitér, hogy ma a felelőtlen szülők nem kapnak szociális segélyt és közfoglalkoztatásban sem vehetnek részt, ha gyermekeiket nem járatják iskolába. A jelenlegi kormány a pedagógusoknak életpályamodellt dolgoz ki, az elmúlt három évben elindított átalakításoknak köszönhetően a szakképzés és a felsőoktatás a munkaerőpiacra fogja felkészíteni a fiatalokat – írta végül a kormánypárt szóvivője.