Az Ab meghallgatja az OBH elnökét

2013. április 07. 14:06

Az Alkotmánybíróság alkotmányjogi panaszok ügyében fogja meghallgatni Handó Tündét, az Országos Bírói Hivatal elnökét. A panaszok tartalma az, hogy az OBH vezetője jelölte ki az indítványozók ügyeiben eljáró bíróságokat.

2013. április 07. 14:06

Az Alkotmánybíróság meghallgatja Handó Tündét, az Országos Bírósági Hivatal elnökét több alkotmányjogi panasz miatt. Az indítványozók azt kifogásolják, hogy az elnök jelölte ki, mely bíróság járjon el ügyükben – közölte Bitskey Botond, az Ab főtitkára az MTI érdeklődésére vasárnap. A Népszava pénteken írt arról, hogy a Hagyó-ügy Kecskemétre helyezése miatt benyújtott alkotmányjogi panaszok miatt április 23-án meghallgatja az Ab Handó Tündét. A súlyos korrupciós cselekményekkel vádolt korábbi szocialista főpolgármester-helyettes azt kifogásolja az Ab előtt folyó eljárásban, hogy az OBH elnöke jogorvoslati jog biztosítása nélkül döntött a rendes illetékességi szabályok szerint Budapesten tárgyalandó BKV-ügy Kecskemétre helyezéséről. A napilap szerint ez lesz az Ab első olyan meghallgatása, amely akár nyilvános is lehet.

Az Ab főtitkára az MTI kérdésre közölte: a testülethez számos olyan alkotmányjogi panasz érkezett, melyben az indítványozók kifogásolják, hogy bírósági ügyükben az OBH elnöke más bíróságot jelölt ki. Ezek egy részét az Ab már befogadta, többet közülük egyesített, és megkezdte az érdemi eljárást. Az Ab teljes ülésének döntése alapján az ügy előadó alkotmánybírója megkereste az OBH elnökét, hogy írásban fejtse ki jogi álláspontját az ügyben. Handó Tünde a megkeresésre válaszolva írásban kifejtette álláspontját, de egyúttal azt is kérte, hogy az Ab személyesen hallgassa meg őt. A testület a kérésnek eleget fog tenni, a meghallgatás időpontja április 23. – közölte Bitskey Botond.

Miután az Ab tájékoztatta az indítványozókat a meghallgatásról, közülük többen is kérték, hogy az nyilvános ülésen történjen – tette hozzá Bitskey Botond, aki ugyanakkor kiemelte: arról, hogy a meghallgatásra nyilvános tárgyaláson kerül-e sor, az alkotmánybírósági törvény szerint az Ab elnöke dönt. Bitskey Botond szerint Paczolay Péter hamarosan határozni fog ebben a kérdésben. Mivel az alkotmányjogi panasz kapcsán az indítványozók úgy rendelkeztek, hogy személyes adataikat, köztük nevüket nem hozhatja nyilvánosságra az Ab, a testület főtitkára nem tudta megerősíteni, hogy a meghallgatás valóban Hagyó Miklós ügyében lesz.

Összesen 17 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pityesz74
2013. április 07. 20:49
Mi a baja Hagyónak, lehet hogy a fővárosban több bírót ismer, vagy bízik az ismeretségi köreiben? Jól van ez így ahogy van, ha nem bűnös, amit kétlek akkor ott sem fogják elítélni, de ha az akkor rohadjon rá a műanyag lakat is. Egyébként azt illik tudni, hogy ha ilyen hosszan előzetesben tudták tartani, akkor bizony ott a nyomozóhatóságoknak minden előzetes hosszabbításkor bizonyítékokat kellett felmutatnia a bírónak, aki engedélyezte a hosszabbítását az előzetesének! Ezért van az jól hogy nem olyan bíróságon kell az ilyen valamikor befolyásos emberek ügyében eljárni, ahol a vádlott, vagy az ügyvédjének esetleg lehetősége van arra hogy egy régóta ismerős bíró folytassa le a tárgyalását!
bini
2013. április 07. 17:35
Na végre most elöszőr alkalmazák az új alaptörvényben rögzitetteket, úgyanis az AB köteles a panaszbeadványok elbirálása végett meghallgatni az ellenérdekü felet is. Ez biztosítja a nagyobb nyílvánosságot, ami ráfért az AB-re, mint intézményre. Ezáltal megszünik az Elefánt Torony effektus. Ennek szükségszerüsége a hajléktalanok kapcsán, a családjogi kapcsán és stb, melyeket az Ombucmano kezdeményezésére az AB indoklása szinte megegyezett a liberálisok véleményével. Reménykedjünk, hogy minden ellenszél ellenére végre magyarországon is az igazságszolgáltatás normálisan fog müködni és nem a jogszolgáltatás lesz kizárólagos, minden mást fígyelmen kivül hagyva.
luga
2013. április 07. 16:55
Pedig az lenne a legjobb, ha a fővárosi bíróságokon tárgyalnának mindent. Ha 10 év alatt lesz vége, akkor 10 év alatt. Legalább lehet azt mondani, hogy annyi idő telt már el a cselekmény óta, hogy már rég el is felejtődött az egész.
micream
2013. április 07. 16:18
Megnőtt tavaly az autólopások száma: Megtört egy örömteli folyamat. Hosszú éveken át fokozatosan csökkentek az autólopások, ám a 2010-ben pozitív rekordot jelentő 5864 darab ellopott autó után ismét egyre több bűncselekmény történik Magyarországon. lopások száma 2011-ben 6160-re, míg 2012-ben az előző évinél is nagyobb ugrás után 6920 darab autóra emelkedett. Vagyis határozottan növekvő trend. ez egy egyhónapos hír. gondolom nem tetszett a baltásnak, mert ma megjelent egy hír, hogy : Csökkent a hazai autólopások száma, Az év első három hónapjában 17,4 százalékkal csökkent az autólopások száma az előző év azonos időszakához viszonyítva – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság. vicces mi?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!