Helyretették Magyar Péter tévedéseit a gyermekvédelmi ellátás kapcsán – a számok nem hazudnak!
Fülöp Attila szerint nem a Tisza Párt elnökének a fellépése nyomán javulnak az ágazatban a körülmények, Magyar a konfliktust hozta ebbe a történetbe.
Az Alkotmánybíróság alkotmányjogi panaszok ügyében fogja meghallgatni Handó Tündét, az Országos Bírói Hivatal elnökét. A panaszok tartalma az, hogy az OBH vezetője jelölte ki az indítványozók ügyeiben eljáró bíróságokat.
Az Alkotmánybíróság meghallgatja Handó Tündét, az Országos Bírósági Hivatal elnökét több alkotmányjogi panasz miatt. Az indítványozók azt kifogásolják, hogy az elnök jelölte ki, mely bíróság járjon el ügyükben – közölte Bitskey Botond, az Ab főtitkára az MTI érdeklődésére vasárnap. A Népszava pénteken írt arról, hogy a Hagyó-ügy Kecskemétre helyezése miatt benyújtott alkotmányjogi panaszok miatt április 23-án meghallgatja az Ab Handó Tündét. A súlyos korrupciós cselekményekkel vádolt korábbi szocialista főpolgármester-helyettes azt kifogásolja az Ab előtt folyó eljárásban, hogy az OBH elnöke jogorvoslati jog biztosítása nélkül döntött a rendes illetékességi szabályok szerint Budapesten tárgyalandó BKV-ügy Kecskemétre helyezéséről. A napilap szerint ez lesz az Ab első olyan meghallgatása, amely akár nyilvános is lehet.
Az Ab főtitkára az MTI kérdésre közölte: a testülethez számos olyan alkotmányjogi panasz érkezett, melyben az indítványozók kifogásolják, hogy bírósági ügyükben az OBH elnöke más bíróságot jelölt ki. Ezek egy részét az Ab már befogadta, többet közülük egyesített, és megkezdte az érdemi eljárást. Az Ab teljes ülésének döntése alapján az ügy előadó alkotmánybírója megkereste az OBH elnökét, hogy írásban fejtse ki jogi álláspontját az ügyben. Handó Tünde a megkeresésre válaszolva írásban kifejtette álláspontját, de egyúttal azt is kérte, hogy az Ab személyesen hallgassa meg őt. A testület a kérésnek eleget fog tenni, a meghallgatás időpontja április 23. – közölte Bitskey Botond.
Miután az Ab tájékoztatta az indítványozókat a meghallgatásról, közülük többen is kérték, hogy az nyilvános ülésen történjen – tette hozzá Bitskey Botond, aki ugyanakkor kiemelte: arról, hogy a meghallgatásra nyilvános tárgyaláson kerül-e sor, az alkotmánybírósági törvény szerint az Ab elnöke dönt. Bitskey Botond szerint Paczolay Péter hamarosan határozni fog ebben a kérdésben. Mivel az alkotmányjogi panasz kapcsán az indítványozók úgy rendelkeztek, hogy személyes adataikat, köztük nevüket nem hozhatja nyilvánosságra az Ab, a testület főtitkára nem tudta megerősíteni, hogy a meghallgatás valóban Hagyó Miklós ügyében lesz.