Tényleg indulhat-e Varju az időközi választáson és hogyan taktikázhatnak a pártok? – megkérdeztük az elemzőket
Szikra Levente szerint Gyurcsány Ferenc és pártja végtelenül lenézi a választókat.
A Demokratikus Koalíció feljelentést tett a Privát Kopóban bemutatott, megegyező hátterű off-shore-gyanús cégek pályázati pénzei kapcsán.
Vadai Ágnes az ATV Egyenes Beszéd című műsorában úgy vélekedett: „sajátosan orbáni” az események azon láncolata, hogy létrejön egy idő után követhetetlennek bizonyuló cégháló, melyből aztán vagy off-shore-gyanús ügylet lesz, vagy pedig „minden út Simicskához vezet”.
A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) által kiírt pályázat kapcsán elmondta: azt ugyanazon a napon alapított és ugyanott bejegyzett cégek nyerték el úgy, hogy a pályázat kiírója tulajdonosi hátteret és referenciát nem vizsgált, egyetlen feltételnek pedig azt szabta, hogy a cégek alkalmazásában álljon egy-egy ember. Mint kifejtette, a szálak a KDNP-s Seszták Miklóshoz vezettek, aki a Közbeszerzési és vállalkozásszabályozási albizottság elnöke, „de az elmúlt nyolc évet vizsgáló bizottságnak is tagja volt”. Mint Seszták leszögezte, csak utólag értesült a pályázat eredményéről, és azon cég felügyelőbizottsági tagságáról már a tavalyi év közepén lemondott, amely a pályázat során milliárdokat nyert el. Ugyanakkor az Egyenes Beszédben elmondták, hogy Seszták vagyonnyilatkozatában nem szerepelt az egykori felügyelőbizottsági tagság, pedig ott fel kellett volna tüntetni.
A Demokratikus Koalíció képviselője elmondta, szerinte a jelenlegi kormány nem érti, hogy ebből az országnak is jelentős kára lehet, és hogy az ügylet a forrásokat adó Európai Uniót is érdekelni fogja. Kijelentette, hogy hivatali visszaélés, befolyással való üzérkedés és hűtlen kezelés kapcsán tettek feljelentést, és ezt nem politikai, hanem jogi és erkölcsi kérdésnek tekintik. Mint mondta, örült volna, ha feljelentés nélkül kezdik vizsgálni a történteket, nem pedig a DK-nak kell „noszogatnia az ügyészséget” e tekintetben.