Itt vannak az adatok: ennyire elégedettek az egészségüggyel a magyarok
Az iskolai osztályozásnak megfelelően értékelhetik a betegek egyebek közt az ellátás minőségét, a dolgozók hozzáállását és a tisztaságot.
A párt felszólította a kormány, hogy készítsen átfogó stratégiát az egészségügyi dolgozók Magyarországon tartására, hogy ne beduinoknak kelljen gyógyítaniuk a magyar betegeket.
A Jobbik felszólítja a kormányt, hogy dolgozzon ki átfogó stratégiát a kivándorlással sújtott szakmákra, így különösen az orvosi, szakápolói, ápolói foglalkozásokra – jelentette ki Z. Kárpát Dániel, a párt országgyűlési képviselője csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján. A magyar felsőoktatás jelenleg nem képez annyi orvost, amennyi elhagyja az országot, vagy felhagy a munkával, vagyis nem biztosított az utánpótlás, ahogyan a szakápolók és ápolók kivándorlási aránya is „élesen nő” – mondta.
A politikus közölte: a Jobbik információi szerint van olyan kelet-magyarországi megye, ahol minden ötödik sebész külföldi. Az ellenzéki párt ugyanakkor nem szeretné, hogy „beduinok gyógyítsák a magyar betegeket”, ezért felszólítja a kormányt, hogy készítsen átfogó stratégiát az ágazat megmentésére és a dolgozók Magyarországon tartására. A Jobbik szerint ebben a stratégiában kiemelt figyelmet kell fordítani az oktatásra, képzésre, valamint arra is, hogy a keleti és nyugati országrészek között jelenleg uralkodó különbségeket is kezeljék.
Z. Kárpát Dániel szerint olyan feltételeket kell teremteni a hazai egészségügyben, hogy megérje a magyar orvosoknak az országban, vagy akár a keleti-megyékben is állást vállalniuk. Szerinte a stratégia részeként az egészségügyi turizmust is nemzetstratégiai ágazatnak kell nyilvánítani.