PDSZ: Ne lépjen életbe a köznevelési törvény többi része sem!

2012. október 05. 16:58

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint ha elhalasztják a béremelést, akkor a köznevelési törvény többi rendelkezésének bevezetését is el kellene halasztani.

2012. október 05. 16:58

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) elfogadhatatlannak tartja, hogy a kormány a pedagógusok 2013. szeptember 1-jével tervezett béremelésének elhalasztásával próbálja betömni a jövő évi költségvetésen keletkezett lyukakat. Mendrey László, a PDSZ elnöke közölte: a béremelés része a pedagógus-életpályamodellnek, amely mintegy 20 százalékos óraszámemelést is magában foglal, és szintén a köznevelési törvénynek megfelelően kerülnének át az iskolák januártól állami kézbe. Szerinte ezeket az intézkedéseket is el kellene halasztani.

Mendrey beszámolt az életpályamodell azon részéről is, amely előírja a pedagógusok számára, hogy heti 32 órát az iskolában kell tölteniük. Ismertette egy a Tárki által 2010-ben végzett felmérés eredményét is, miszerint a tanárok átlagosan 51 órát dolgoznak egy héten. Kifogásolta, hogy Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter a munkaterhek növelésének kérdésére nem tért ki, csupán a bérekről beszélt, és politikai cinizmusnak nevezte, hogy a tanárok a választások előtt nem sokkal jutnának hozzá az ígért járandóságukhoz. Emlékeztetett arra, hogy az emelés átlagosan 30 százalékos lenne, a pályakezdők esetében 50-60 százalékos, míg az 55 év felettieké 10-15 százalékos. Hangsúlyozta azt is, hogy ha megvalósul az óraszámemelés, tanári álláshelyek ezrei kerülhetnek veszélybe.

Azzal kapcsolatban, hogy az oktatási államtitkár a héten cáfolta a béremelés elhalasztását, azt mondta: „Hoffmann Rózsa nem ura saját akaratának, a miniszterelnök most a gazdasági miniszter mellé tette le a voksát”.

Összesen 76 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Viktus
2012. október 05. 23:13
Még egy terület, ahol lefelé lóg ki Magyarország 2010 közepe óta a V4-ek között csak Magyar- országon nem emelkedtek a tanári fizetések.
Trükkök Százai...
2012. október 05. 20:39
Félázsiaiaknak csak a modell fele. Egyébként is : teljesen felesleges mindenféle törvényekre hivatkozni,azt csak akkor lehet, amikor a Párt érdekei megkívánják. Nem értenek ezek az erő nyelvén, de majd megtanulják az új világ rendjét. Birkák.
Viktus
2012. október 05. 18:47
"A cikkünk elején megszólaló, diákotthonban dolgozó kétgyerekes tanárnő – aki több éve van már a pályán – mindenféle pótlékkal együtt havonta nettó 120 ezer forintot keres. Azt mondta, a családi adókedvezménynek köszönhetően ő még a szerencsésebbek közé tartozik, pályakezdő kollégái alig visznek haza 90-100 ezer forintot. ... Az életpálya modell bevezetésével kapcsolatos kérdéseinket elküldtük az EMMI oktatási államtitkárságára is, ahol azt a választ kaptuk: Balog Zoltán miniszter nyilatkozata az irányadó kommunikáció. Balog Zoltán a közszolgálati rádióban egy kérdésre válaszolva azt mondta, bízik benne, hogy nem halasztják el a modell indulását. Mivel úgy gondoljuk, ez nem adott választ minden kérdésünkre, továbbra is várjuk az EMMI reagálását." http://hvg.hu/itthon/20121005_pedagogus_eletpalya_halasztas_berek_matol :D
miloka
2012. október 05. 18:16
Egyik pedagógus szakszervezet sem a szívem csücske. Most azonban igazat kell adjak a PDSZ-nek abban, hogy vagy az egész köznevelési törvény bevezetését elhalasztják, vagy akkor az eredeti terveknek megfelelően vezessék be! Amúgy a Tárki felmérése egy nagy hazugság!!! Átlagosan heti 51 órát dolgoznak? Talán azt is beleszámolták, hogy amíg a tanítónéni otthon a rántást kavarja azon gondolkodik, hogy Pistikét megbuktassa e vagy sem?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!