Lázár: 2010-re a teljes gazdasági és társadalmi csőd alakult ki

2012. május 05. 14:19

Lázár János szerint attól függetlenül, hogy kinek milyen a politikai meggyőződése, egyet kell azzal értenie, hogy a rendszerváltozás után 2010-ben Magyarország a teljes gazdasági és társadalmi csőd állapotába került.

2012. május 05. 14:19

A rendszerváltozás totális zsákutcává alakult, nem annak indult, de azzá tették - mondta a Fidesz frakcióvezetője szombaton a Lakiteleki Népfőiskolán az Apor Vilmos Közéleti Kollégium, a Balázs Ferenc és a Szent-Györgyi Albert Kollégium több száz hallgatója előtt tartott előadásában.

 
Véleménye szerint a rendszerváltóknak, ezen belül a politikai jobboldalnak is megvan a maguk felelőssége a rendszerváltás csődjéért.
 
Hangsúlyozta ugyanakkor: elvitathatatlan, hogy „a rendszerváltás sírját“ a 80-as évek végi kommunisták ásták meg, és azok a kései szocialisták, akik a 90-es évek után több alkalommal lehetőséget kaptak arra, hogy az országot irányítsák.

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Gumimaci
2012. május 06. 12:57
"elvitathatatlan, hogy „a rendszerváltás sírját“ a 80-as évek végi kommunisták ásták meg" Én úgy tudom, hogy a rendszerváltás megtörtént, azok az MSZMP tagok a szocializmus sírját ásták meg. A fő sírásó Gorbacsov volt. Ha a Szovjetúnióban nem omlik össze a rendszer, akkor ma Gyurcsány Ferenc, Orbán Viktor, Kövér László, Kósa Lajos,Laser János elvtársak lennének. Meg az MSZMP PB tagjai.
Viktus
2012. május 06. 12:31
Ez igaz csak a dátum nem jó ez 2012-es dátummal tökéletes helyzetelemzés.
HSL
2012. május 06. 08:28
a közgépről meséljen az értékes ember
Gépész53
2012. május 05. 23:05
Orbán Viktor 2010 júliusában Angela Merkel kancellárnál tett látogatása során kijelentette, Magyarország "világbajnok teljesítményt" nyújtott a pénzügyi konszolidációban. 2010. november 10-én egy FAZ interjúban így fogalmaz: "Magyarország két egymást követő kormánya" olyan lépéseket tett, amik "összességében többet tesznek ki, mint amire bármely más európai ország vállalkozott" MTI 2012. január 2-án: "Három hónap alatt hat százalékkal emelkedett az államadósság GDP-arányos szintje – derül ki a Magyar Nemzeti Bank statisztikáiból.az előzetesen közöltnél is kissé nagyobb, 82,6 százalékos az államadósság GDP-arányos szintje. Ennél magasabban utoljára 1995-ben járt a mutató. Na, erre varrjatok gombot!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!