Az LMP tisztújító kongresszusa dönt a népszavazásról

2012. február 28. 08:40

Az LMP hétvégi tisztújító kongresszusa dönt majd arról, hogy elindítsák-e a párt által kezdeményezett népszavazást. Ha a testület igennel szavaz, akkor hétfőn kezdhetik az aláírásgyűjtést.

2012. február 28. 08:40

Múlt hét szerdán fogadta el az LMP országos választmánya, hogy a párt hétvégi tisztújító kongresszusa döntsön arról, elkezdjék-e népszavazási kampányukat – mondták LMP-sek az MTI-nek, hozzátéve, hogy igen esetén Vágó Gábor lesz a kampányfőnök, illetve már jövő héten hétfőn elkezdik a szükséges 200 ezer aláírás összegyűjtését. Vágó mindezt megerősítette. Úgy fogalmazott az MTI-nek, hogy pártjuk népszavazási kezdeményezése mindenki számára nyitott lehetőség arra, hogy „közös erővel megállítsuk az Orbán-kormány ámokfutását”. Szerinte ez óriási esély az országnak és az ellenzéknek, mert átrendezhetik a politikai erőviszonyokat és nemet mondhatnak a kiszolgáltatottságra. Elmondta: civilekkel, szakszervezetekkel, ellenzéki politikai szervezetekkel dolgoznak majd azért, hogy visszaszerezzék a munkavállalók, diákok és nyugdíjasok jogait és jogos járandóságát. „Át fogjuk törni a kiábrándultság és apátia falát, most végre milliók állhatnak a sarkukra, és valódi beleszólást kaphatnak a róluk hozott döntésekbe” – tette hozzá.

Mint közölte, öt kérdésben akarnak aláírást gyűjteni. Ezek szerint arról szeretnének szavazást kezdeni, hogy a tankötelezettség korhatára továbbra is 18 év maradjon, az álláskeresési járadék folyósításának időtartamát a jelenlegi kilencven napról emeljék vissza a korábbi 260 napra, ne lehessen 100 napnál hosszabb próbaidőt kikötni és egy a szabadság kiadásával kapcsolatos kérdést is feltennének. Hozzátette, hogy a nyugdíjak kapcsán öt kérdésük van az Alkotmánybíróság előtt és amint a testület döntött, azonnal elkezdenek aláírásokat gyűjteni arról, hogy a korábban megszerzett nyugdíjjogosultságokat ne lehessen elvonni. 

Több, az MTI-nek név nélkül nyilatkozó LMP-s szerint viszont ha most indul az aláírásgyűjtés, akkor szűk egy hónap alatt, vagyis április 2-ig, nehéz vagy lehetetlen lenne előteremteni a szervezeti hátteret, illetve az anyagi forrásokat. Az MTI információi szerint legalább egy vidéki és több budapesti területi szervezet is közölte ezt a véleményét.

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
peetmaster
2012. február 28. 14:24
Egyrészt (nyugdíjügy) nehogymá' visszamenőlegesen alkossunk jogot, másrészt (tankötelezettség) semmi értelme nincs 16 éves koráig oktatni valakit, utána végzettség nélkül kidobni, mert munkája nem lesz, segélyezni kell, bűnözni fog stb., viszont még két évvel már lehet valami esélye. Harmadrészt nem vagyunk mi Hátsó-Kína 100 éve, hogy csak a munkaadó (vélt) érdeke számítson, a dolgozó ne.
Diocles
2012. február 28. 09:41
"Több pénzt az embereknek, több pénzt az önkormányzatoknak!"
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!