NYT: Stagnálás közeli állapot vár Magyarországra

2011. november 14. 09:02

Minden jelentősebb amerikai lap beszámolt arról, hogy a Fitch Ratings negatívra változtatta Magyarország adósságkockázati besorolásának kilátását. A Reuters cikke szerint „Magyarország jobbközép kormánya tavaly nem újította meg nemzetközi hitelezőivel a megállapodását, s azóta sokkolja a piacokat szokatlan, nem ortodox lépéseivel” - adta hírül a Médianéző.

2011. november 14. 09:02

A The New York Times szombaton közölte a Reuters cikkét arról, hogy a Standard & Poor’s negatívra változtatta Magyarország adósságkockázati besorolásának kilátását. Megemlítették, hogy a Fitch hasonló döntést hozott pénteken. A cikk szerint „Magyarország jobbközép kormánya tavaly nem újította meg nemzetközi hitelezőivel a megállapodását, s azóta sokkolja a piacokat szokatlan, nem ortodox lépéseivel”. Kitértek arra, hogy Magyarország nem látja indokoltnak a leminősítést. Idézték Szijjártó Pétert, a miniszterelnök szóvivőjét, aki hangsúlyozta: az Európai Bizottság mindössze két nappal korábban erősítette meg, hogy Magyarországon 3 százalék alatt maradhat a deficit, amelyre mindössze 7 uniós ország képes.

Elemzők szerint a leminősítés kockázatának növekedése tovább gyengítheti a forintot és növelheti az állampapír-hozamokat hétfőtől annak ellenére, hogy a befektetők bizonyos mértékig már eddig is. Idézték Suppan Gergelyt a Takarékbanktól, aki szerint a leminősítést garantáltnak lehet tekinteni, hacsak nem áll be „drasztikus, váratlan” fordulat a kormány politikájában. A cikk második felében idézték a Standard & Poor’s döntésének magyarázatát, illetve kitértek az Európai Bizottság 2012-es és 2013-as, Magyarországra vonatkozó prognózisára.

Suppan Gergely szerint a leminősítés nem jelentene azonnali finanszírozási problémát Magyarország számára, nehezebbé és drágábbá tenné azonban a 2012-es, 4,7 milliárd eurót kitevő adósság finanszírozását. Suppan szerint mindez finanszírozható 2012-ben, Orbán Gábor, az Aegon Securities elemzője ugyanakkor kevésbé optimista. Orbán Gábor szerint nehéz lehet a 4,7 milliárd eurós adósságra vevőt találni. Magyarország deficitje valóban alacsony lesz jövőre, a probléma viszont ugyanaz mint Olaszország esetében: stagnálás közeli állapot lesz magas adóssággal párosítva - olvasható a Médianéző összeállításában.

Összesen 32 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
várúr
2011. november 14. 15:49
Manuel Barroso, Angela Merkel stb. direkt károkozással vádolják a hitelminősítőket. Nem véletlenül akarnak létrehozni egy európai hitelminősítőt. A három nagy hitelhuhogány egyike pár napja "tévedésből" Franciaországot minősítette le. Lett is belőle irgumburgum. Az efféle "minősítés" nem más, mint a tolvaj spekuláció turbómotorja.
egysegelem
2011. november 14. 12:12
A legtobb kormany azert nem szereti az IMF-et, mert az IMF azokat a teljes ertelmetlen hangulatjavito kiadasi teteleket, amivel a partok valasztast szeretnek nyerni, ki szokta huzatni, mint felesleges kiadast. Ennyi a nagy titok. A partok es vezetoik hatalmon akarnak maradni, minden aron, azok a vezetok, akik felismerik hogy ebbe tonkremegy az orszag, altalaban hallgatnak az IMFre es el is bukjak a valasztast. Nekik rossz, az orszagnak jo. Orban, mivel hatalommanias, nyilvan sosem hallgatni rajuk. Gyurcsany es Bajnai es orszag erdeket eloterbe helyezve inkabb veszitett.
jag3
2011. november 14. 11:02
Érdekes, hogy nem veszitek észre az ellentmondást "Magyarosrszág megpróbál függetlenedni a piaci hiénáktól" "a piacról finanszirozzuk magunkat". Ez két egymásnak ellentmondó állitás. Másrészt azzal, hogy megszoritásokat (szolgáltató árak és banki dijak emelése közvetett adóztatás és az élvezeti és fogyasztási cikkek árának emelése direkt adóztatás formájában) hajtunk végre, _kéretlenül_ és _fizettség nélkül_, szinte tálcán kinákjuk a lehetőséget a kifosztásunkra mivel azt üzenjük "van itt pénz, csak el kell venni".
egysegelem
2011. november 14. 10:53
"Vicc az, hogy néhány magáncég megszopat egy országot, csak azért mert Magyarország igyeezne függetlenedni a pénzpiaci hiénáktól. Egyszerűen nem akarnak kiengeni a karmaik közül." Nagyjabol ez a nagy, nemzeti mese tartja ossze a jobbermajom tabort. Azert is kellett kitalalni. Ha ez a mese nem lenne, kiderulne, hogy a kiraly meztelen, es senki ellen nem harcol, mert nincs ellen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!