Egy budapesti templomnál látták utoljára, egy szír börtönből került elő az amerikai férfi
Travis Timmerman arról is mesélt, milyen volt hónapokig az Aszad-rezsim börtönében ülni.
Minden jelentősebb amerikai lap beszámolt arról, hogy a Fitch Ratings negatívra változtatta Magyarország adósságkockázati besorolásának kilátását. A Reuters cikke szerint „Magyarország jobbközép kormánya tavaly nem újította meg nemzetközi hitelezőivel a megállapodását, s azóta sokkolja a piacokat szokatlan, nem ortodox lépéseivel” - adta hírül a Médianéző.
A The New York Times szombaton közölte a Reuters cikkét arról, hogy a Standard & Poor’s negatívra változtatta Magyarország adósságkockázati besorolásának kilátását. Megemlítették, hogy a Fitch hasonló döntést hozott pénteken. A cikk szerint „Magyarország jobbközép kormánya tavaly nem újította meg nemzetközi hitelezőivel a megállapodását, s azóta sokkolja a piacokat szokatlan, nem ortodox lépéseivel”. Kitértek arra, hogy Magyarország nem látja indokoltnak a leminősítést. Idézték Szijjártó Pétert, a miniszterelnök szóvivőjét, aki hangsúlyozta: az Európai Bizottság mindössze két nappal korábban erősítette meg, hogy Magyarországon 3 százalék alatt maradhat a deficit, amelyre mindössze 7 uniós ország képes.
Elemzők szerint a leminősítés kockázatának növekedése tovább gyengítheti a forintot és növelheti az állampapír-hozamokat hétfőtől annak ellenére, hogy a befektetők bizonyos mértékig már eddig is. Idézték Suppan Gergelyt a Takarékbanktól, aki szerint a leminősítést garantáltnak lehet tekinteni, hacsak nem áll be „drasztikus, váratlan” fordulat a kormány politikájában. A cikk második felében idézték a Standard & Poor’s döntésének magyarázatát, illetve kitértek az Európai Bizottság 2012-es és 2013-as, Magyarországra vonatkozó prognózisára.
Suppan Gergely szerint a leminősítés nem jelentene azonnali finanszírozási problémát Magyarország számára, nehezebbé és drágábbá tenné azonban a 2012-es, 4,7 milliárd eurót kitevő adósság finanszírozását. Suppan szerint mindez finanszírozható 2012-ben, Orbán Gábor, az Aegon Securities elemzője ugyanakkor kevésbé optimista. Orbán Gábor szerint nehéz lehet a 4,7 milliárd eurós adósságra vevőt találni. Magyarország deficitje valóban alacsony lesz jövőre, a probléma viszont ugyanaz mint Olaszország esetében: stagnálás közeli állapot lesz magas adóssággal párosítva - olvasható a Médianéző összeállításában.