Józsefváros: 34 hajléktalan kaphat szállást

2011. október 20. 20:50

61 millió forint értékben indít felzárkóztató programot a VIII. kerület a hajléktalanok részére - döntött csütörtökön a képviselőtestület.

2011. október 20. 20:50

Első ütemben 61 millió forintot fordítanak a VIII. kerületben hajléktalanná vált emberek felzárkóztató programjára - döntött csütörtöki ülésén Józsefváros képviselőtestülete. A Kocsis Máté által jegyzett javaslat szerint az összegből 34 ember részére alakítanak ki „emberi élethez méltó szálláshelyeket”. A forrás emellett tartalmazza a szociális munkások bérét, a szükséges eszközök beszerzését, a lakhatási és rezsikiadásokat, a programban részt vevő hajléktalanok munkabérét és járulékait, valamint a Lakhatási, Életviteli, Lelki-segítségnyújtási, Egzisztencia-teremtési Közösségi (LÉLEK) program koordinációs irodájának kialakítási költségeit.

Az józsefvárosi akciósorozatban több mint 300 hajléktalannal szemben intézkedtek. Összesen 528 szabálysértési eljárás indult két hét alatt, ezeknek nagyjából fele „közterületen életvitelszerű tartózkodás” miatt.

Összesen 6 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
*ufó*
2011. október 21. 09:57
nah, végre nem csak píár tevékenység, meg melldöngetés van és milyen klassz is lenne a népszavazásra elkúrt 23 milliót is hozzárakni ehhez az első ütemes 61-hez, szerintem
narmer
2011. október 20. 23:05
Na, mi van? Nincs miért b....gatni Kocsist?
Laibach
2011. október 20. 21:21
Az alap probléma az volt korábban és most is az, hogy VIII.ker.ben voltak/vannak a hajléktalanszállók, - Vajdahunyad u., Dankó u., Dobozi u. stb. - Éjjelente a hajléktalanok egy része bemegy aludni - főleg télen -, majd reggel ki és java részük maradt a VIII.ker területén, este újra be. Ezzel egy örök körforgást és a VIII.ker-hez, Budapest belvárosi részéhez mint territoriumhoz való ragaszkodást hoztak/hoznak létre. A hajléktalan szállókat kell áthelyezni és a helyzet javulni fog.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!