Hoffmann: Elképzelhetetlen a Corvinus feldarabolása

2011. május 06. 17:44

Az oktatási államtitkár szerint az államilag finanszírozott képzéseket is felül kell vizsgálni, s ezek közül azok kaphatnak prioritást, amelyek az ország szempontjából relevánsak, fontosak.

2011. május 06. 17:44

Hoffmann Rózsa ezt a kormányszóvivői tájékoztató után mondta újságíróknak pénteken, megerősítve azon korábbi kijelentését, hogy a Budapesti Corvinus Egyetem nem szűnik meg. Hozzátette: a megszüntetés híre teljes félreértés, elképzelhetetlen, és az intézmény szétdarabolásról sincsen döntés. Arra a felvetésre, hogy még nem egyeztettek az intézmény vezetőjével, azt válaszolta: lehet úgy is egyeztetni, hogy meghívnak egy 30 fős kört, de akkor ez elég formális megbeszélés lesz. Lehet úgy is egyeztetni, hogy kisebb csoportokban tárgyalnak - mondta, hozzátéve: az intézmény rektorát keddre hívta konzultációra. Az államtitkár kiemelte, hogy az elmúlt években a magyar tudományos és szellemi élet minden jelentős tényezője egyetértett azzal: tarthatatlan a magyar felsőoktatásban az a helyzet, hogy 210 telephelyen és 160 karon zajlik képzés.

Itt valamiféle összevonásra, racionalizálásra, kapacitásbővítésre szükség van - jelentette ki Hoffmann Rózsa, hozzátéve: ennek útjait keresik, ilyen felkérést kaptak a kormánytól, hogy miként lehet ezt a folyamatot felgyorsítani. „Ezzel egyébként mi is tisztában voltunk, hogy ezt a racionalizálást meg kell lépni, csak a módját máshogy képzeltük el” - fogalmazott az oktatási államtitkár. Hoffmann Rózsa rámutatott arra: nyilvánvalóan nem az a jó megoldás, ha mindenhonnan „elcsípünk” egy-két keretszámot és utána öt-hat hallgatós szakok lesznek, hanem néhány helyen meg fog szűnni néhány szak államilag finanszírozott formában. Jelenleg ezen dolgoznak. Kiemelte: az államilag finanszírozott szakok listáját is át kell nézni, nyilvánvalóan azok kapnak prioritást, amelyek az ország fejlődése szempontjából relevánsak, illetve kulturális szempontból meghatározók.

Arra a felvetésre, hogy egyes hírek szerint 30 ezerre csökkenne az államilag finanszírozott helyek száma, az államtitkár azt mondta: ezek még mind csak ötletek és javaslatok. Hoffmann Rózsa úgy fogalmazott: még nem tudni, jövőre mennyi lesz a keret, de a 30 ezer nagyon messze van, s
„nem is hiszem, hogy ez lesz a megoldás”.

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
drieno
2011. május 07. 09:29
szerintem meg legye az új kormányzati negyed a corvinus meg a közraktár épületében vagy az új kormányzati szerver vagy ilyesmi, a hallgatókat pedig olvasszák be a bme-be és kész, van ott elég hely mindenkinek a dunaparton
miertnememlekszem
2011. május 06. 21:45
de ez az "intézmények számának csökkentése" blöff a lehető legrosszabb mert lehet azt csinálni h összevonni 6 lószar főiskolát a Nagy Tiszai Egyetemmé v vmi ilyen és bejelenteni, h nagy spórolás történt (6-ból 1, vow!). ha viszont a létszámot leviszik, az tuti helycsökkentést jelentene - még ha rosszulis. de sztem sem lesz végül semmi mindebből. majd szépen a fideszes kiskirályok kilobbizzák h megmaradhasson a főiskolájuk, és folyik tovább a züllés állami pénzen. esetleg még lejjebb viszik a fejkvótát, az egyszerűbb és így a még nagyjából jól/jobban működő egyetemeket is le lehetne vinni a zéróra, de nem kell komoly konfliktusokat fölvállalni.
lantose70
2011. május 06. 19:05
Nem 12, de kb. 7 egyetem bőven elég lenne. Bokrosnak egyetlen tervét támogattam, az egyetemi pénzek újragondolását, és a jelenlegi teljesen értelmetlen és pazarló rendszer felszámolását. Sokba kerül, és szart sem ér - röviden ez a véleményem a dologról. Egyetemi oktatóként. Mondjuk szétröhögöm magamat rajta, hogy a Fidesz most azt próbálja megvalósítani, ami ellen tíz körömmel, acsarkodva, a legprimitívebb demagógiától sem visszariadva uszított. Mondjuk a szavazóik megérdemlik a szopóágat.
miertnememlekszem
2011. május 06. 17:59
szóval az a létszámcsökkentés (54e ---> 30e), ami ott van a konvergenciaprogramban - a legmagasabb szintű gazdaságpolitikai dokumentumban! - csak "ötlet". így fog elakadni az összes megszorítás. akkor majd lehet megint az IMF-hez fordulni, ha újra elszáll a deficit.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!