Magánnyugdíj: aki marad, az marad

2010. december 16. 16:22

Nem tervezi a kormány, hogy azok számára, akik a magánnyugdíjpénztárban maradnak, a későbbiekben „kinyitja a kaput” - mondta Selmeczi Gabriella. A nyugdíjvédelmi miniszterelnöki megbízott arról is beszélt: terveik szerint másfél éven belül minden járulékfizetőnek egyéni számlája lesz.

2010. december 16. 16:22

Stabil, megbízható, hosszú távon kiszámítható nyugdíjrendszert hozott létre a hétfőn elfogadott törvény és a szerdai kormányülésen hozott határozat - mondta Selmeczi Gabriella nyugdíjvédelmi miniszterelnöki megbízott. Minden magán-nyugdíjpénztári tag levelet kap arról, hogy mi a teendője és milyen jogok illetik meg.

Selmeczi Gabriella elmondta, hogy azoknak, akik vissza akarnak lépni az állami nyugdíjrendszerbe, nem kell semmit sem tenniük, csak a reálhozamukról kell rendelkezniük. Hozzátette: az automatikus visszalépés lehetőségéről azért döntött a kormány, mert a kötelező magán-nyugdíjpénztári tagság is így történt.

Akik maradni akarnak a magánnyugdíj-rendszerben, azok január 31-ig az ország 36 pontján nyilatkozhatnak munkaidőben arról, hogy ők továbbra is magán-nyugdíjpénztári tagok akarnak maradni. Ha szükséges, akkor meghosszabbítják a munkaidőt - mondta. Selmeczi megjegyezte, hogy a visszalépők befizetése egyéni számlára kerül. A tervek szerint másfél éven belül minden járulékfizetőnek egyéni számlája lesz.

A magánnyugdíjpénztárban maradók későbbi visszalépésének lehetőségét firtató újságírói kérdésre a miniszterelnöki megbízott azt mondta: „nem szándékozunk kinyitni a kaput”.

Összesen 51 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Serio
2010. december 17. 13:21
Az lehet érv az árral sodródás mellett, hogy a fasztudja, hogy az mnyp-kben mi lesz a pénzemmel, illetve hogy milyen konstrukcióban férhetek hozzá. Azt hiszem beszélni fogok egy gazdasági szakirányultságú ügyvéddel a kérdésben. (BTW megjegyzem, csomóan elfelejtik hogy Bajnaiék nemrég a teljes MNYP szektort ajándékba akarták adni a nagy biztosítótársaságoknak! Magyarul a nyugdíjpénztári számlád az megszűnt volna így is a saját tulajdonodnak lenni, helyette kaptál volna egy biztosítási szerződést, amiben le vannak írva a biztosító jogai és a te kötelezettségeid. Ez gyakorlatilag ugyanaz, ami most történik, csak a kötelezett fél most nem egy rohadék biztosító hanem az állam.)
Serio
2010. december 17. 12:27
Hm... Mivel fiatal vagyok és nincs túl sok pénz a nyugdíjszámlámon, ezért azt hiszem nem oszt nem szoroz az államadósság szempontjából hogy hová megyek. Nézzük a lehetőségeket: - Kapok egy ígérvényt, hogy lesz nyugdíjam kb. 40 év múlva. Ennek persze vannak egyéb feltételei is: - Lesz Magyarország 40 év múlva. (esélyes) - Magyarország fizetőképes lesz 40 év múlva. (esélyes) - Létezni fog a nyugdíjrendszer Magyarországon 40 év múlva (kevésbé esélyes) - Abban a 40 évben végig itthon fizetem a nyugdíjjárulékot (valószínűtlen) - A magyar nyugdíjrendszer a versenyszférás fizetésemhez mérhető nyugdíjat tud majd teljesíteni 40 év múlva (esélytelen) A másik lehetőség, ha maradok, az adóterheim egy része (a fizetésem 10%-a) elrakódik a saját nevemre a következő 40 évben. Sounds COOL, that's a whole SHITLOAD of money! Cserébe nem kapok nyugdíjat. Amit, mint fent részleteztem, jó eséllyel amúgy sem kapnék. Mik a lehetőségeim, hogy ez ne érintsen érzékenyen: - Az elkövetkező 40 év nagyobb részét egy másik országban fogom ledolgozni, és ott fogok járulékot fizetni amúgyis (esélyes) - Senki más sem fog 40 év múlva számottevő nyugdíjat kapni. (esélyes) - Aktív maradok életem végéig. (kívánatos és esélyes) - Jelentős saját tőkét halmozok fel életem végére. (kívánatos és elképzelhető) Hát ja... 10% megtakarítás tutibiztosan, vagy a 40 év múlva érvényes nyugdíjjogszabályok szerinti kenyelemkenyérre való ígéret? A fentiek értelmében a másodikra szavaznék. Az eddigi összegyűjtött pénzemet szívesen odaadnám viszont az országnak, bár mint mondom kurva kevés úgyhogy nem sokat érnének vele.
StG
2010. december 17. 11:40
"Aki továbbra kivonja a pénzét a közös kasszából és hordja a tőzsdére..." Erről az elhordja a tőzsdére dologról szerintem érdemes lenne leszakadni. Már maga Selmeczi Gabriella se nagyon emlegeti ezt, annyira kínos gondolat volt. Ezeknek a közös kasszából kivont pénzeknek meg nagyjából a fele közvetlenül visszaáramlott az államhoz állampapír-vétel formájában, ill. a befektetési jegy-vásárlásokon keresztül még további valamennyi %-a szintén.
honphibu
2010. december 17. 09:47
2013-tól csökkenne az állami kifizetés, mert belépnének a képbe a magánnyugdíjpénztárak... De szerintem hagyjuk, ezen tényleg felesleges vitatkozni, nekem sem az államosítással van bajom, hanem azzal, hogy az állami kiadások csökkentése helyett eltapsolják ezt a pénzt (maga Orbán nyilatkozta, hogy az államadósság csökkentésére fordítják), tehát ez az egész magánszámla az állami rendszerben kamu, mint ahogy az is, hogy veszélybe kerültek a nyugdíjkifizetések, mert akkor miért emelnék január 1-től infláción felüli mértékben a nyugdíjakat, ha még az alapot sem tudnák kifizetni enélkül. Ezek egyszerűen hazudnak, Matolcsystól, Selmeczistől.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!