A Heti Válasz dokumentumokkal bizonyítja, hogy a Bécsben élő Paul Lendvai, a német sajtó elsőszámú Magyarország-felelőse a kommunista diktatúra önkéntes informátora volt. A lap által nyilvánosságra hozott, több éve titkosítás alól feloldott, és a Magyar Országos Levéltárban kutatói engedéllyel olvasható iratok arról tanúskodnak, hogy Lendvai önszántából tájékoztatott értesüléseiről bécsi magyar diplomatákat.
Az 1. dokumentum, egy, a Külügyminisztérium sajtófőosztálya által készített feljegyzés közli, Lendvai kedvező elbírálásban részesíti televíziós műsoraiban a magyar rendszert. Egy másik irat, a bécsi követség rejtjeltávirata azt írja, Lendvai elküldte nekik egy magyar és nyugati értelmiségieket összehozó kulturális ellenfórum programját. A 3. dokumentum a hivatalos Kulturális Fórum osztrák televízióbeli tárgyalásáról szól.
A negyedik, bizalmas jelzésű dokumentum az ellenfórum programját közli. Az 5. irat Bényi József miniszterhelyettes feljegyzése, amelyet egy Lendvaival való beszélgetés alapján készített. „Az osztrák televízió az évforduló kapcsán olyan módszert választ, amely számunkra is elfogadható” - írja Bényi az 1956-os forradalom 25. évfordulójára készített adásról.
„Engem és a családomat 40-en éven keresztül ez a diktatúra figyelt, fekete listán voltam. Soha semmilyen információt nem szolgáltattam magyar szerveknek” - reagált Paul Lendvai a Klubrádiónak az ügyről. A publicista elmondta, a legveszélyesebb felforgatónak tartották. Lendvai közölte azt is, a ’70-es években az angol Financial Times tudósítójaként jött Magyarországra, ezután 1981-ben az ORF Kelet-Európai szerkesztőségének főszerkesztője lett, majd a nemzetközi adások intendánsa. Ebben a minőségében foglalkozott Kelet-Európával és Magyarországgal. Lendvai az MR1-Kossuth Rádió adásában is tagadta, hogy jelentett volna a magyar hatóságoknak, az MTV reggeli műsorában pedig mondvacsináltnak nevezte a Heti Válasz információit.