A Népszava úgy értesült, Schmitt Pál keresi a megoldást, hogyan maradhatna a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke köztársasági elnöki posztja mellett. Az egyik megoldás szerint Schmitt politikai pályafutásának végéig ügyvivő testület irányítaná a szervezetet, míg egy másik megoldás szerint a négy alelnök körforgásszerű váltásban töltené be az elnöki tisztséget. A Népszava elképzelhetőnek tartja, hogy Schmitt csak két évig marad államfő, utána Orbán Viktor tölti majd be a tisztséget: ha azonban új elnököt kapna a MOB, akkor azonban kétséges lenne Schmitt visszatérése a szervezet élére.
Kovács István olimpiai- és világbajnok ökölvívó nem csinált titkot abból, szívesen vállalná a MOB vezetését. A Népszava szerint Kovácsnak külsős szerződése van a Sport Klubnál, így azt bármikor felbonthatja. Csuka Gergely, a MOB sajtófőnöke a lapnak elmondta, egyelőre nincs napirenden az elnökválasztás. A szervezetnek legkorábban októberben lehet új elnöke, az elnökség ugyanis szeptemberben ülésezik, ők hívhatják össze a tisztújító közgyűlést, amelyről 30 nappal annak időpontja előtt tájékoztatni kell a tagokat.
Lövétei István alkotmányjogász szerint „a magyar alkotmány világosan fogalmaz ebben a kérdésben, a köztársasági elnöki tisztség összeegyeztethetetlen minden más állami, társadalmi és politikai tisztséggel vagy megbízatással. A gondot az okozza, hogy nincs egy olyan jogérvényesítő szervezet, amely az alkotmány betartására kötelezné a köztársasági elnököt. A Parlament lehetne erre alkalmas, de az ottani képviselők és a köztársasági elnök egy bokorból jöttek, ott nem lépnek ebben a kérdésben.”