LMP: Pártkatona az ÁSZ élén

2010. június 16. 16:35

A Lehet Más a Politika fölháborítónak tartja, hogy a kormány olyan jelöltet állít az Állami Számvevőszék élére, aki maga is kreatív könyvelés révén súlyos milliókkal károsította meg az adófizetőket.

2010. június 16. 16:35

Az LMP szerint a sajtóban ma napvilágra került több olyan információ, hogy Domokos László sem képviselőként, sem megyei vezetőként nem gazdálkodott felelősen. „A Fidesz a cinizmus iskolapéldáját mutatta azzal, hogy még az ÁSZ vezetők jelölésére szolgáló eseti bizottság felállása előtt megnevezte jelöltjét. Elfogadhatatlannak tartjuk azt is, hogy az egyik legfontosabb független intézmény vezetőjének személyéről döntő bizottság ülései nem nyilvánosak.”

Az LMP szerint az ÁSZ vezetői posztját olyan pártoktól független, nagy szakmai tekintéllyel bíró személyre kell bízni, aki képes az állami vagyongazdálkodás legfőbb őrének szerepét betölteni. A vagyongazdálkodási törvény átalakításával, a nyilvános ellenőrzés lehetőségének drasztikus csökkentésével és most, egy trükköző pártkatona elnöki kinevezésével a Fidesz-KDNP kormány letért a bizalom és az átláthatóság útjáról és a mutyik és haverok világát választotta.

Az LMP ezért felszólítja a kormányt, hogy alaposan fontolja meg Domokos László kinevezését.

Összesen 71 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
heima
2010. június 17. 01:32
Tisztán látás végett 2.0: Azt kéne megérteni, hogy érvelve kéne előadni a politikai véleményt egy témában, nem artikulálatlanul ismételni néhány jól hangzó mantrát (pártkatona, demokrácia vége stb). Alá kéne támasztani valamivel ezt, és nem úgy értem, hogy hiszen 12 éve képviselő, mi lenne más, ha nem pártkatona, hanem úgy, hogy miért teszi alkalmatlanná ez a poszt betöltésére. Ez az a lépés, amit megspórol az ellenzék, nem véletlenül, mert itt vérzik el az egész koncepció. Kétség kívül van Magyarországon egy nagyon erős pártellenes mém, a pártok rosszak, csúnyák, gonoszok, a pártkarriert, tisztséget vállalók szintén. Ezt a véleményt persze lehet osztani, lehet hozzá számos esetet is rendelni, csak éppen ez még kevés szakmai érveléshez. Mert a mai felállás nemhogy a pártok betiltása, hanem a pártok részvételével mükődő demokrácia a szabad világ legtöbb országában. Az ÁSZ törvény is ebből indul ki, és a létező legdurvább összeférhetetlenségi szabályokat állítja fel, visszamenőleg is, sőt családi szálakat is vizsgál. Mégsem szerepel a kitételek között a "korábbi ogy képviselő/polgármester" vagy a "korábbi párttag", pontosan azért, mert a mai demokratikus rendszerek nem abból indulnak ki, hogy üldözni kell azt, aki választott tisztséget betölt(ött), vagy pártban szerepet vállalt. A határt ott húzták meg, ahol a törvényhozó úgy érezte, hogy szükséges, az ÁSZ speciális intézmény, és ennek megfelelően igen magasan tették mindezt. Persze lehet ezt is vitatni, és még magasabb korlátokat a programba venni, de akkor azt nagyon jól meg kell indokolni (és egy másik vita tárgya lesz). Domokos László (és W) az összeférhetetlenségi szabályoknak megfelel, a szakmai-vezetési képességeiket megítélni nem tudom (viszont itt sem osztom azt a véleményt, hogy a szakpolitikai, bizottsági munka nem számít semmit), ez a műbotrány nagyon gyenge. Igazából nem látom azt a pontot sem, hogy a képviselői múltja miben befolyásolja majd ÁSZ elnöki tevékenységét - gyakorlatilag nem lehet elmozdítani a szervezet éléről 12 évig, nem kerül a Fidesszel szemben semmilyen függőségi viszonyba, nagyjából azt csinál, amit akar. Mint írta valaki korábban, semmi sem tiltja hogy felvegye a független szerepkört. Az MTAból sem lett fideszes fészek, ha érted hogy mondom.
lastres
2010. június 17. 00:14
"Kezdjünk el akkor, feltárni az LMP költségtéritése körüli, visszaéléseket !" Hajrá. Végre csinálnátok valami értelmeset is a menthetetlen lépések mosdatásán túl.
heima
2010. június 16. 23:25
Tisztán látás végett: 1990. évi LVI. törvény az országgyűlési képviselők javadalmazásáról http://goo.gl/17t6 4.§ (2) "Az a képviselő, akinek lakóhelye nyilatkozata szerint nem egyéni választókerületében vagy abban a megyében van, ahol területi listán megválasztották, ugyancsak jogosult az (1) bekezdés szerinti mértékű lakhatási támogatásra." Domokos László Békés megye 5 vk. Szarvas egyéni képviselője, tehát a bekezdés első fele vonatkozik rá. Szarvasi választókerület települései: http://goo.gl/mhPE Vagyonnyilatkozat: http://goo.gl/PBJV A kettőnek láthatóan nincs közös metszete, nincs lakóhelye a körzetében. Ez kb 5 perc kutatómunka eredménye, ennyit kellett volna a Blikknek, LMPnek elvégeznie, nem pedig kitalálni olyan dolgokat hogy lakhatási támogatás csak a budapesti tartózkodás miatt jár, és ez alapján félrevezetni és mocskolódni. Lehetett volna persze erkölcsi alapon támadni, hogy Szarvas közel van Békéscsabához, napon belül megjárja, minek szállás, csak akkor meg ilyen alapon az ultracuki LMP frakció is necces, szintén 5 perc alatt átfutva Kaufer Virág vesz fel lakhatási támogatást úgy, hogy két szigetszentmiklósi ingatlanhoz is köze van. És Szigetszentmiklós közelebb van a Parlamenthez mint Szarvas Békéscsabához.
kérdés
2010. június 16. 23:03
Azt hiszem, jó helyre írom a véleményem. Nagy hibát csinál a Fidesz, ha kineveli a maga kis szadeszét az elempé fedőneve alatt. Nekem az a véleményem, hogy nagyrészt az játszott közre a szadesz fölvirágzásában is, hogy szövetségesként kivételezésben részesült a maszoptól. Most ebbe a zsákutcába készül bemenni a Fidesz. Több apró jel is utal arra, mennyire iparkodnak, hogy előnyös ellenzéki, de szinte partner színben tűntessék föl az elempét. Elkapkodják, ahogy a maszop is a vehemens kritikát. Idő kell ahhoz is, hogy kiforrjon az ellenzékiség. Nem lehet azt még megítélni. Befolyásolni lehet a közvéleményt, de minek? A kivételezés sosem vezet hosszú távon jóra.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!