Elhanyagolt témáról volt szó a Terror Házában

2014. október 30. 20:29

Schmidt Mária szerint a mai napig mostohán kezeli a hazai történetírás a német megszállás alatti nemzeti ellenállás történetét. A Terror Háza főigazgatója szerint itt az ideje, hogy ezek az emberek megkapják méltó helyüket a nemzeti emlékezetben.

2014. október 30. 20:29

„Történetírásunk a nemzeti ellenállásunk történetét a mai napig mostohán kezeli. Ennek oka csak részben keresendő abban, hogy a náciellenes nemzeti ellenállás története nehezen illeszthető bele abba a keretbe, mely szerint bűnös nemzetünk csak a jól megérdemelt büntetését kapta a nyugati demokráciáktól a második világháború végén, melyek minket minden háború alatti erőfeszítésünket figyelmen kívül hagyva, szemben az osztrákokkal és a csehekkel vesztes pozícióban hagyott” – mondta Schmidt Mária.

Schmidt Mária szerint a német megszállás idején rengetegen szervezkedtek vagy harcoltak életük kockáztatásával az idegen megszállók ellen. A Terror Háza főigazgatója szerint itt az ideje, hogy ezek az emberek megkapják méltó helyüket a nemzeti emlékezetben.

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Waffen-SS Hunyadi Division
2014. október 31. 17:14
Nem vagyok történész, de aki a szövetségesekre támad egy háborúban, azt hazaárulónak hívják. És az is valószínű, hogy nem is volt német megszállás. Fura is lenne, ha egy szövetséges bevonulását és katonai segítségét megszállásnak hívnák. Nem voltunk bűnösök, a nácik a jó oldalon álltak, a rossz oldalon a komcsik, a szövetségesek és a zsidók álltak, mások mellett. (Pl. lengyelek, szerbek, románok.)
Ángyán Páván
2014. október 31. 11:14
A húszas évek falusi kisgazda világába született, Szerb Antal tanította, Teleki Pált hallgatta, Szabó Dezsőt eltemette. Szervezkedett a német megszállás ellen, küzdött a kommunisták ellen, megjárta a nyilasok és a kommunisták börtönét is; a kettő között pedig részt vett a forint megteremtésében. Ismerte Kádár Jánost, majd utána egy sor amerikai elnököt is Kennedytől Reaganig. Amerikában közgazdász karriert futott be és republikánus színekben politizált – hogy aztán ma a Parlament korelnökeként meséljen 93 életév tapasztalatairól a Mandinernek. http://mandiner.hu/cikk/20140127_horvath_janos_interju_a_multrol_es_a_jovorol
Ángyán Páván
2014. október 31. 11:12
Az, hogy a Fidesz olyan, a koalíciós időszakban (1945 után), a demokratikus pártok képviselőjeként dolgozó, majd a Magyar Közösség perében elítélt embernek országgyűlési képviselőséget ad, újra és újra bizonyítja, hogy gesztusai a történelmi folytonosságnak szólnak. Dr. Horváth János személye nagyon keveseknek üzen, de azon keveseknek sokat mond. Mint a Magyar Közösség perében, koncepciósan súlyosan elítélt ember unokája, én sem felejtek. http://ennyiresenkinemlehethulye.blog.hu/2010/05/15/kis_ember_nagy_mellenyben
ormányos csillós
2014. október 31. 09:23
de már a szokásos "bűnösnemzetamagyarhetedíziglen" bibsikárogás is befigyelt a parlamentben, igaz, hetente háromszor amúgy is van.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!