„Ha lennének itthon opciók, maradnék”

2012. február 15. 15:59

Vissza a jövőnket!: a Hallgatói Hálózat szervezésében demonstrálnak fiatalok szerdán délután a keretszámok és röghöz kötés ellen.

2012. február 15. 15:59

A felsőoktatási keretszámok és a röghöz kötés ellen demonstrál a Hallgatói Hálózat szerdán délután. Az ELTE TTK Lágymányosi kampusza előtt gyülekeznek a tüntetők, onnan fél négykor indul a tiltakozó menet a Műegyetem rakparton, majd a Szabadság hídon átkelve a Fővám téren, a Corvinus Egyetemmel szemben ér véget a demonstráció, nagyjából fél 6 magasságában. A rendezvény promóvideójában megszólalók egyebek mellett arra hívják fel Hoffmann Rózsáék figyelmét – utalva a röghöz kötésre, hogy a vonzás mindig erősebb, mint a kényszer.

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
imres
2012. február 16. 02:50
Még egy gondolat. A túlképzés bizonyos szakokon csak viszi a pénzt. Elvész a képzés költsége, mert az állam által befektetett összeg nem térül meg. Akkor sem, ha itthon vállal munkát. Ugyanakkor - nagyon nagy mértékben jogosan - az állami szféra bérszínvonalának emelése jogos követelés. A béreket vagy megtermeljük, vagy hitelből finanszírozzuk. Az egyik megoldást már ismerjük, annak isszuk a levét most. Marad a másik megoldás. Hatékonyság. És akkor több marad bérekre (is). Mert az úgy nem működik, hogy kurvának állok, de szűz is akarok maradni.
imres
2012. február 16. 02:40
A röghözkötésről máshol írtam. Keretszámok. Mindig léteztek. Hol így, hol úgy az állam érvényesítette akaratát a felsőfokú képzésben (is). A felvételi ponthatárok évről-évre történő meghatározása, a felsőfokú tanintézmények finanszírozásának módosítása - hogy csak a legnyilvánvalóbbakat említsem - az állami érdekérvényesítés eszköze. Logikus, hiszen a hatékony állam működésének egyik eleme a fölösleges képzések visszaszorítása. Azon persze lehet vitatkozni, hogy az állami adminisztráció vajon helyesen határozza-e meg az arányokat, de hogy az intézkedés befizetett adónk hatékonyabb felhasználását célozza - vitathatatlan.
sos
2012. február 15. 23:48
Részben igazuk van, de a mesterképzés külföldön min 3000-6000Eur/tanév szóval nem tudom hol vannak a külföldi nagy opciók...
Felebarát
2012. február 15. 22:05
Chuck Norris meg tud élni 47ezer forintból Magyarországon!!!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!