„Mióta COVID-19 az egész világon felütötte fejét, Kínától az Elefántcsontparton át Argentínáig, azóta a kormányok világszerte veszélyhelyzeti szabályokat vezettek be, hogy minél több ember életét megmentsék. Senki, sem a parlamentek, kormányok, királyi családok, labdarúgó-válogatottak vagy a hírességek nem immunisak a kínai koronavírus terjedése ellen. Az interneten gyakran jelennek meg új fertőzöttekről és közéleti szereplők karanténba helyezéséről szóló hírek. Hosszú ideje ez az első világjárvány és minden bizonnyal ez az oka a legnagyobb életmódváltásnak, mely a mi generációnkat érintette.
A koronavírus-válság óriási kihívás – fizikai, szellemi, érzelmi és gazdasági szempontból egyaránt. Szerencsére az alkotmányok tartalmaznak záradékokat az ilyen válságokra – és nem meglepő, hogy ezeket a záradékokat alkalmazni kell.
Az Egyesült Államok, Olaszország, Spanyolország, az Egyesült Királyság – és számos más EU-tagállam – csak hogy néhány demokratikus országot említsünk, mind veszélyhelyzeti rendeleteket és jogszabályokat fogadtak el. Magyarország ezeknek az intézkedéseknek a sorát követte, vagy hogy tisztázzuk: Magyarország azon kevés ország egyike volt, amely a megfelelő időben, elég gyors és eredményes ellenintézkedéseket vezetett be a vírus terjedésének lelassításához.”