Neked a vírus mondja meg, hogy ki vagy

2020. április 27. 07:56

A legfontosabb döntésünk az lesz, hogy ellen tudunk-e állni az egyre agresszívebben nyomuló zöld nyomásnak.

2020. április 27. 07:56
Seres László
Seres László
Neokohn

„Hogy el tudjuk-e kerülni, hogy a vírus (vagy annak lecsengésével: a klíma) ürügyén totálisan átszabjuk piacgazdaságunkat. Ha valamikor, a Föld Napján biztosan számolhattunk azzal, hogy előretör a Mi Tehetünk Róla Népi Front, és földanyázással meg ökoszocializmussal tetézi amúgy is válság sújtotta bolygónkat. (A hazai különdíj kétségkívül az LMP-nek jár, amelynek társelnöke közölte, »a tőkevezérelt globalizáció a szakadékba taszítja a Földet, ezért nem folytathatjuk ott, ahol a járvány előtt abbahagytuk.« Mondja ezt arról a rendszerről, amelyik a legjobb úton haladt a nyomor felszámolása felé.)

Két neves véleményvezér, Ferenc pápa és Michael Moore is ugyanúgy a bűnös embert tette felelőssé a pandémiáért, hiszen vétkeztünk, önzőségünkben kifosztottuk Föld anyácskát, holott mindenki tudja, hogy a természettel egyenrangú partnerségben kéne lennünk, szemmagasságban a havasi gyopárral. De a Természet most szerencsére jól bosszút áll, minket kinyír, ellenben helyreállítja a levegő tisztaságát.

Abban már csak a vírus (és különböző mutációinak) elhúzódó jelenléte miatt persze igaza lehet a zöld világmegváltóknak, hogy nem teljesen ugyanabba a világba fogunk visszazökkenni a szerencsére globálisan terjedő újrakezdési lázzal. Tartanunk kell a sok lépés távolságot, továbbra is fontos lesz az állandó kézmosás, nyilván nem árt, ha maszkot viselünk a boltokban, mindez remélhetőleg még konszenzuális.

Minden mást azonban egymással kell megbeszélnünk: az nyilván a kormány dolga, hogy az országra majd kirakja a »szabadság miatt újra nyitva« táblát, a követendő modellt nekünk, polgároknak kell megszabnunk.

Csak az időseket és a betegeket tartjuk továbbra is karantén alatt, vagy más csoportokat is? Minden bolt kinyithat? Milyen logisztikával oktassunk újra az iskolákban, tartsunk két külön órát a fél-fél osztálynak? És felvegyük-e maszkot, ha Wass Albertet tanítjuk?”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
néhai Ch.Pilot
2020. április 27. 17:44
"... a követendő modellt nekünk, polgároknak kell megszabnunk." Seres elvtárs teljes szereptévesztésben ("nekünk polgároknak"). Hahaha!
tango47
2020. április 27. 17:23
Most őszintén: Mi köze Wass Albertnek a klíma-őrjöngőkhöz, vagy a pandémiához. Hiába! Seresben működnek még a berögzült HVG-s reflexek
Onurisz
2020. április 27. 13:55
"Mintha a kapitalizmuson kívül létezhetne bármi más, ami fenntartható." Márpedig létezett számtalan fenntartható társadalomszerveződés az elmúlt pár ezer évben. Azért, hogy ezt az ostoba állításotokat fenntarthassátok, ti libertariánusok, meg akarjátok szüntetni a történelem oktatását. Természetesen minden 'fenntartható' társadalomfejlődésnek feltételei és következményei vannak. Ahogy ennek a mostani "kapitalizmusnak" is. Ennek a "globalistának", régiesebben "monopol"-kapitalizmusnak. Olyan, hogy "kapitalizmus" ugyanis nincs. Különféle kapitalizmusok, pontosabban piacgazdaságok voltak és vannak, technikai jellemzőktől, kiterjedéstől, szabályozástól, hatalmi viszonyoktól, tőkeeloszlástól és számos egyéb szemponttól függően. Azaz minden valóságos (értsd: nem matematikailag modellezett) működő "kapitalizmus" sokféleképpen módosítható, 'reformálható', javítható, rontható (értékszempontoktól függően). Ez a mostani globalistának nevezett 'monopolkapitalizmus' sem tart örökké, amelyet különféle nagyságú és kiterjedésű világcégek és ennél is koncentráltabb - nagy arányban államok fölé helyezkedő és adóelkerülő - tulajdonosi körök uralnak, amelyek zsebükben tartják az államok politikai és egyetemi elitjét, s amelyben a helyi részpiacok oligopol szerkezetűek. Ennek a kapitalizmusfajtának már kihívója is van, olyan, amely hasonló szerkezetű, de a politikai elitek tartják végső ellenőrzésük alatt. Nem nagy öröm ezeket és a vetélkedésüket látni, mert az ilyen nagy társadalmi szerkezetek a történelem tanúsága szerint háborúk, polgárháborúk, természeti vagy egészségügyi katasztrófák hatására változnak meg. Nyugi, ez az operettvírus és a körülötte keltett hiszti még nem az. Ebből ugyanúgy, mint a 2008-as válságból, a globalista pénzügyi központok megerősödve kerülnek ki. A társadalomszerveződés rendje és az életformánk vissza fog zökkenni a régi kerékvágásba, mert nincs alternatíva. Ahhoz, hogy legyen, el kellene szabdalnia valaminek a világcégek termeltetési és fogyaszttatási hálóit és ennek nyomán vissza kellene erősödniük a helyi piacoknak.
istvanpeter
2020. április 27. 10:21
Bárki bármit is mond, a klímaromlásnak két lapvető oka van, a kapitalizmus és a túlnépesedés.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!