„Hogy el tudjuk-e kerülni, hogy a vírus (vagy annak lecsengésével: a klíma) ürügyén totálisan átszabjuk piacgazdaságunkat. Ha valamikor, a Föld Napján biztosan számolhattunk azzal, hogy előretör a Mi Tehetünk Róla Népi Front, és földanyázással meg ökoszocializmussal tetézi amúgy is válság sújtotta bolygónkat. (A hazai különdíj kétségkívül az LMP-nek jár, amelynek társelnöke közölte, »a tőkevezérelt globalizáció a szakadékba taszítja a Földet, ezért nem folytathatjuk ott, ahol a járvány előtt abbahagytuk.« Mondja ezt arról a rendszerről, amelyik a legjobb úton haladt a nyomor felszámolása felé.)
Két neves véleményvezér, Ferenc pápa és Michael Moore is ugyanúgy a bűnös embert tette felelőssé a pandémiáért, hiszen vétkeztünk, önzőségünkben kifosztottuk Föld anyácskát, holott mindenki tudja, hogy a természettel egyenrangú partnerségben kéne lennünk, szemmagasságban a havasi gyopárral. De a Természet most szerencsére jól bosszút áll, minket kinyír, ellenben helyreállítja a levegő tisztaságát.
Abban már csak a vírus (és különböző mutációinak) elhúzódó jelenléte miatt persze igaza lehet a zöld világmegváltóknak, hogy nem teljesen ugyanabba a világba fogunk visszazökkenni a szerencsére globálisan terjedő újrakezdési lázzal. Tartanunk kell a sok lépés távolságot, továbbra is fontos lesz az állandó kézmosás, nyilván nem árt, ha maszkot viselünk a boltokban, mindez remélhetőleg még konszenzuális.
Minden mást azonban egymással kell megbeszélnünk: az nyilván a kormány dolga, hogy az országra majd kirakja a »szabadság miatt újra nyitva« táblát, a követendő modellt nekünk, polgároknak kell megszabnunk.
Csak az időseket és a betegeket tartjuk továbbra is karantén alatt, vagy más csoportokat is? Minden bolt kinyithat? Milyen logisztikával oktassunk újra az iskolákban, tartsunk két külön órát a fél-fél osztálynak? És felvegyük-e maszkot, ha Wass Albertet tanítjuk?”