Nem is titkolják az amerikaiak: Trump számára Orbán fontosabb politikus, mint Putyin
A Forbes egyszerű példával illusztrálta a helyzetet.
Nigerben, Szudánban, Szomáliában és több más országban a helyzet áttekinthetetlen és reménytelen.
„Nem vezetett eredményre az amerikai elnök ellen indított bizalmatlansági indítvány. 1868-ban Johnson, 1998-ban Clinton elnök ellen folyt vizsgálat. 1974-ben Nixon elnök inkább lemondott, nem várta meg az eljárás lefolytatását. A Donald Trump elleni eljárás alapjául az szolgált, hogy a demokrata képviselők véleménye szerint az elnök politikai feltételekhez kötötte az Ukrajnának fizetendő 400 millió dolláros segély átutalását. A szenátusban, ahol republikánus többség van, leszavazták az előterjesztést. Érdekesség, hogy a két szavazás egyikében Romney republikánus képviselő, egykori elnökjelölt az elnök ellen szavazott. Trump közvetlen munkatársai közül Bolton volt nemzetbiztonsági tanácsadó és Mulvaney, az elnöki csapat egyik kulcsembere foglalt állást az elnökkel szemben.
Trump eddigi tevékenysége mélyen megosztotta az Egyesült Államok lakosságát. A koronavírus-járvány kapcsán újra komoly problémát okoz, hogy mintegy 35 millió embernek nincs betegbiztosítása. A járvány következményeként 15 millió munkanélkülivel számolnak. A kétezermilliárd dollár, amely összeggel megpróbálják legyőzni a járvány hatásait, közelíti a GDP tíz százalékát, és háromszor akkora, mint amennyit a 2008-as válságra fordítottak.
Afrika jó pár országában eközben nem szünetel a polgárháború. Nigerben, Szudánban, Szomáliában és több más országban a helyzet áttekinthetetlen és reménytelen.”