„Egy kormánybiztos, aki a hazai turizmusért felelős, miért kerül be a járványügyi védekezéssel foglalkozó kormányzati munkába?
Bevallom, engem is teljesen váratlanul ért a felkérés. A munkatársaimmal rengeteget dolgoztunk az aktív életmód lehetőségeinek kiszélesítéséért, a járvány miatt néhány projektünk mégis elég rosszul alakult. A helyi önkormányzat például megakadályozta a szentendrei kerékpáros híd építését, le kellett mondanunk a Giro d’Italiát is, és épp azon gondolkodtam egyik este, hogy egy kicsit nyugalmasabb időszak várható, mert az »aktív Magyarország« projektekkel lassabban tudunk majd haladni, de akkor csengett a telefonom. A Miniszterelnökség vezetője, Gulyás Gergely hívott, hogy hamarosan megalakul egy tizenegyedik akciócsoport, amely az önkéntességért és az adományozásért felel majd, és Orbán Viktor miniszterelnök engem szeretne felkérni a vezetésére.
Pénzt és embereket is kapott a csoport létrehozásához?
Az volt a kérés, hogy ha lehet, akkor az akciócsoport működtetését saját erőforrásból oldjuk meg. A kormánybiztosság és az Aktív Ökoturisztikai Fejlesztési Központ munkatársai közül sokan vállalták, hogy a saját munkájuk mellett ebben is segítenek. Szerencsére sokan jelentkeztek olyanok, akikkel az elmúlt években együtt dolgoztunk. Azt mondták, hogy a járvány miatt sok munkájuk kiesett, és ebben a feladatban önkéntesen szívesen segítenének nekem. Így aztán dolgoznak az akciócsoportban a Giro szervező bizottságából, az Ötpróbától, sőt nagyobb cégek vezetői is folyamatosan segítenek.
Az akciócsoportok is belefolynak az operatív törzs munkájába? Milyen szerepük van ezeknek az Orbán Viktor körül működő szervezeti egységeknek?
Az operatív törzs ülésein mi nem vagyunk ott. Az akciócsoport-vezetők külön tartanak heti háromszori rendszerességgel összejövetelt a Karmelita kolostorban a miniszterelnök úrnál, ahol általában jelen van mind a tizenegy vezető. Beszámolunk a munkánkról, és felvetjük a problémákat.”