Behódolás helyett nemzeti érdekérvényesítés
Nagyon is indokolt a Fidesz új kommunikációs stratégiája Magyar Péterrel szemben.
Sokan fogják elemezni és kiforgatni azt, hogy miről is szólt a német választás. A magyar politika pártjai is maguk szája íze szerint fogják értelmezni az eredményeket.
„A következő napokban és hetekben sokan fogják elemezni és kiforgatni azt, hogy miről is szólt a német választás. A magyar politika pártjai is maguk szája íze szerint fogják értelmezni az eredményeket. De mi történt valójában? Összeszedtük a 2017-es választások legfontosabb adatait az exit-pollok alapján. (A grafikonokat az Infratest Dimap a választás napján, a szavazófülkéből távozó 14177 választón végzett kutatásából illetve a Forschungsgruppe Wahlen hasonló kutatásából válogattuk, ha nagy eltérést találtunk a két kutatás között)
A német választók elégedettek a politikusaikkal
1. Ha összehasonlítanánk a német eredményeket a magyar számokkal, meglepődnénk, hogy a kispártok listavezetőinek vagy magának a kancellárnak a támogatottsága is milyen magas. Kivéve persze a két szélsőséges párt a szélsőjobboldali AfD, és ka szélsőbaloldali Die Linke vezetőit (bár itt kivétel a Die Linke Nyugat-német női társelnökének elutasítottsága)
2. Sőt egy másik adatsorból az is kiderül, a szavazók 51 százaléka elégedett a kormány teljesítményével.
3. A szavazók többsége inkább elégedetlen volt Merkel menekültpolitikájával, de ahogy a grafikonon is látszik, ez a kérdés a menekültellenes, és Merkel levadászását igérő AfD szavazóin kívül nem olyan egyértelmű. A zöldek például inkább elégedettek Merkel menekültpolitikájával, ahogy a CDU szavazói is. A szélsőbalos Die Linkénél pedig nem mondhatjuk ki egyértelműen, hogy a a kormány intézkedéseivel szembeni elégedetlenség a menekültek elutasításával párosulna.”