Soros az újabb törésvonal a Jobbikban?

2017. július 18. 15:04

A szélkakaspolitika látványosan kikezdi a párt egységét.

2017. július 18. 15:04

„A sort a végtelenségig lehetne követni, számtalan idézetet és nyilatkozatot lehet találni, melyben a Jobbik meghatározó politikusai és személyiségei Soros György tevékenységéről beszéltek. Ennek fényében rendkívül meglepő, hogy a baloldali és liberális pártokkal összefogva fordult az Alkotmánybírósághoz a Jobbik a Soros Györgyhöz köthető civil szervezetek átláthatóságát biztosító törvénnyel szemben, illetve, hogy Vona Gábor szerint tévképzetei vannak azoknak, akik Soros tevékenységét firtatják.

Ez a szélkakaspolitika látványosan kikezdi a párt egységét. Nem véletlen, hogy sorra vállnak ki a pártból a helyi alapszervezetek, új szélsőjobboldali pártok és mozgalmak alakulnak, illetve már a párt EP-képviselője és többszörös köztársasági-elnök jelöltje, Morvai Krisztina is cikivé vált Vona számára.

Ez a politikai út nem ismeretlen a magyar választók számára: az egykori MDF a 90-es években nemzeti pártként állt ki az ország érdekei mellett, ugyanakkor a 2000-es években folyamatosan közeledett a baloldalhoz, aminek hatására 2010-ben ki is esett az Országgyűlésből. Megnyugtató lehet azonban Vona számára, hogy Kálmán Olga egyik kedvenc vendége például az egykori MDF-es Herényi Károly, így a Jobbik megszűnése után is lesz megszólalási lehetősége.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 23 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
keltafan
2017. július 19. 11:33
"Megnyugtató lehet azonban Vona számára, hogy Kálmán Olga egyik kedvenc vendége például az egykori MDF-es Herényi Károly, így a Jobbik megszűnése után is lesz megszólalási lehetősége." Ez egy politológiai elemzés? Azt hittem, hogy az egy szakma...
Akitlosz
2017. július 18. 23:27
"A szélkakaspolitika látványosan kikezdi a párt egységét." Legalábbis erre vágyik a Nézőpont intézet és azok akik ezt az intézetet pénzelik.
Qsza
2017. július 18. 17:54
Azért én nem venném tuti befutóra, hogy Zazi majd a baloldallal együtt kerül a szemétdombra. Herényi az ellenzék ellenzéke volt, vagyis kvázikormánypárt egy bukásra ítélt balos rezsim mellett. Egyenes út. Zazi a jelenlegi hatalom ellenzéke, a kurucos kártya akkor is nála van, ha most inkább veresek a lázadók mint nemzetiszínűek. Ha képes úgy pozícionálni a Jobbikot, mint egyetlen lehetséges kihívó, igenis begyűjtheti a balosok jó részének a szavazatát, miközben jobbról jóval kisebb számban morzsolódnak le róla az egykori törzsszavazók. Az sem elhanyagolható tényező, hogy az idő mindig a fiatalabb generációs pártnak dolgozik. Emlékezzünk csak: először a kisgazdák szavazótábora halt meg, azután a szociké kezdett fogyni. A Jobbiknál ez jóval messzebb van, mint a Fidesznél. A stratégia nem légből kapott, csak egyrészt 18-ra semmiképpen nem érhet be, csak az MSZP és Gyurcsány :) fizikai széthullása után, másrészt Zazi messze nem olyan karizmatikus és nem olyan jó taktikus mint Orbán. Simicska megeszi Gábort reggelire, ha úgy tartja kedve, hogy a többi érdekcsoportról, akiket a kormányzáshoz integrálni SZÜKSÉGES, ne is beszéljek. Ha megéri a 22-t, beszélhetünk róla még egyszer.
Mindjárt
2017. július 18. 16:06
Soros nélkül Orbán nem lenne politikus. Simicska nélkül nem lenne miniszterelnök. NEM ILLIK ODA ÜRÍTENI, AHOL KORÁBBAN JÓKAT ETTEK A FIDESZESEK Ismerve a felcsúti fidesz csürhét, ha a szajré és hatalom úgy kivánja akkor vissza mennek zabálni oda ahová most ürítenek. Ez a Fidesz.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!