Így tombol a gender Németországban

2017. május 01. 00:00

Én úgy látom, hogy a gender már nem pusztán a nemi egyenlőségről szól, hanem új alapokra helyezi az önképet azáltal, hogy összemossa a nemeket és választási lehetőséget ad, hogy a biológiai nemedtől függetlenül egy nőtől férfiig tartó skálán bárki lehess.

2017. május 01. 00:00
Kristály Emese
777

„Maga a gender alapötlete, a nemi egyenlőség, nem rossz dolog. Az, hogy ne legyen a férfi és a női szerepkör, mint két ellenpólus, élesen elválasztva. Sokak számára ez annyit jelent, hogy a munkahelyeken egyenlő arányban vesznek fel nőket és férfiakat, hogy ugyanannyi fizetést kapnak egyazon munkáért, hogy nőként nem feltétlenül kell gyereket vállalni, és hogy akár a férfi is otthon maradhat »háziférfiként«.

Vannak azonban más vonulatai is, amelyekkel én kint, Németországban nap mint nap találkozom. Megjelenik akár egészen apró dolgokban, mint például, hogy a férfiak a nemi egyenlőség jelében nem engednek előre az ajtóban, nem adják át a helyet, nem fizetnek a randin és a nők ezt nem is várják el, hiszen egyenrangú partnerek. Aztán ott vannak a láthatóbb jelek. Az már a mindennapos kultúránk része és elfogadott tény, hogy nők is hordhatnak nadrágot. Most megfordul a dolog és az eddig nőinek titulált dolgok sem azok már. (...)

Van egy olyan kezdeményezés, amely azt szeretné elérni, hogy már az óvodákban is azon túl, hogy ott se tanítsák a gyerekeket a tradicionális férfi és női szerepekre, olyan mesék is legyenek, amelyekben  nem csak a herceg és hercegnő találná meg a boldogságát egymással, hanem akár herceg herceggel vagy hercegnő hercegnővel is.

Ahogyan az elején is említettem,  a gender megjelenik az egyetemi tananyagban. Nem csak antropológia szakon, hanem másoktól is hallottam, például leendő pedagógusoktól. Felhívják a figyelmünket arra, hogy a nem csak egy, a társadalom által alkotott konstrukció és hogy a biológiai nemtől függetlenül dönthetjük el, hogy milyen szerepben lépünk a nagyvilág elé.  Sőt valójában nem is kell szerepet választani, mert a nem nem nő vagy férfi, hanem egy skála, amelyen bárhol állhatunk. Ennek fényében visszakanyarodnék az OFFLINE címéhez, hogy mi is a baj a genderrel?

Én úgy látom, hogy a gender már nem  pusztán a nemi egyenlőségről szól, hanem új alapokra helyezi az önképet azáltal, hogy összemossa  a nemeket és választási lehetőséget ad, hogy a biológiai nemedtől függetlenül egy nőtől férfiig tartó skálán bárki lehess.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 250 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Onurisz
2017. május 02. 11:07
Egyetemisták körében mindig - évszázadokkal ezelőtt is - voltak nagyon "modernnek" vélt hóbortok. Azután vége lett az egyetemnek, szétszóródtak és kinőtték vagy belesimultak a mélyebbről induló társadalmi átalakulásokba. Ezt a gendermodernizmust ki fogják nőni. Otthon ki fogják röhögni azt a férfit, aki szoknyában, kifestett körömmel jelenik meg az utcán vagy a munkahelyén. A nevetségessé válásnál nincs jobb tisztító kúra. De ennél is erősebb hatással lesz rájuk, amikor majd valódi partnert találnak, rendszeres szexuális életet kezdenek élni és gyerekük lesz. Nincs szükség keresztény misszióra, nem kell "harcolni" ezzel a marhasággal, mert el fog tűnni, mint egy ostoba divat. A nemi ösztönök sokkal erősebbek, mint néhány feltűnést kereső és "társadalmi forradalmat" játszó egyetemi tanár. Ez a típus is sokkal régebbi, mint Marx, bár ő az etalon, mert az ő "tudományos" vallása és egyháza rá tudott telepedni egy tőle teljesen függetlenül, sőt a vallás téziseivel teljesen ellentétes helyeken és módokon fellépő "felszabadulási" mozgalmakra. De ezerből egynek jön össze ilyen véletlen.
Trinitysum
2017. május 01. 20:50
A gender hívők szerint: van a genetikailag determinált nem (férfi, nő és MÁS-ok), és vannak a nemi szerepek. Ez utóbbiak tanultak. Ezek a tanult nemi szerepek össztársadalmi sztereotípiák alapján alakultak ki. Na mármost, miért kellene bárkinek az össztársadalmi sztereotípiák alapján viselkedni? Szerintem: a társadalom többsége magától értetődően elfogadja a hagyományos nemi szerepeket, mint kulturális hagyományt, és nem akar drasztikus változást. A kulturális nemi szerep lassú átalakuláson megy keresztül a maga ütemében. A probléma tehát ott lapul, hogy miért nem akarják a MÁS-ok megtanulni a genetikai adottságaiknak megfelelő nemi szerepeket, ha az egyszer tanulható? A frusztrációjuk oka nagyon is nyilvánvaló. Azért mert tudják, hogy genetikailag hibásak. Ezt pedig rendkívül kellemetlen lenne elismerni. Genetikailag van férfi és nő, aki MÁS az genetikai hiba. A számuk azért nő, mert genetikailag degradálódik a populáció. A degradáció fő oka, hogy mindenkit életben tartunk, és engedünk szaporodni, mert senki sem vállalja annak felelősségét, hogy azt mondja nem. Másik megoldás a "vérfrissítés", a genetikai állomány bővítése a természeti népek bevándorlása révén. Ez távlatilag a - jelenleg még - többségi kultúra feladásával jár, valószínűleg a genderizmust is maga alá fogja temetni. És ismét helyreáll a természet rendje, lesz férfi és nő. 2000 év múlva pedig az iszlám nők is kiharcolják majd, hogy letehessék a burkát.
kombinátor
2017. május 01. 16:36
hát igen, már rég esedékes, hogy a férfiak is menstruáljanak és migrénjük legyen, ha a feleségük rájuk akarna ugrani esténként ... http://deformacio.blog.hu/2017/03/24/gender_mama_pisilni_tanitja_gyermeket
duzur
2017. május 01. 12:57
Ami valóban aggasztó, mert csak nehezen szorítható vissza, az a rengeteg hormon, ami a vizekbe kerül és ami önkénytelenül befolyásolja az emberek hormonháztartását és termékenységét. Ezek a hormonok és hormonszerü anyagok rengeteg különbözö forrásból kerülnek a vizekbe, messze nem csak az emberek gyógyszereiböl.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!