Népszavazások: Brexit, Magyarország

2016. július 08. 08:51

Ne higgyük, hogy Magyarország nem fogja megkapni a magáét, ha szavazópolgárai többsége a szuverenitás védelme mellett teszi majd le a voksát ősszel.

2016. július 08. 08:51
Szánthó Miklós
Szánthó Miklós
Magyar Idők

„A luxemburgi külügyminiszter pedig – csakúgy mint pár hónapja spanyol kollégája – az EU halálát vizionálta, »ha uniós kérdéseket népszavazással döntenek el«. Sőt a Brexit óta előkerült a megunhatatlan »a nép hülye« érvkártya is: a helyzetet elemezve sokan arra jutottak, hogy amíg a konszolidált, értelmiségi, civilizált városi intelligencia a britek bennmaradására szavazott, a mucsai, lábszagú, proli, tudatlan és beszűkült agyú vidéki/városi munkásság a távozásra.

Azonban mivel utóbbiak alkották a többséget, most kiderült: a többség tanulatlan hülye, mert nem úgy szavazott, ahogy az elvont és nagybetűs Demokrácia apostolai azt elképzelték. Nem tudom megállni itt, hogy ne hozakodjak elő a városi legendával, azzal, hogyan is korholta Kun Béla 1919-ben, a Tanácsköztársaság bukásakor a forradalom áldásaira méltatlanná vált munkásságot: »Gyáván visszaéltek a beléjük vetett bizalommal! Csak egyelőre odázzuk el a kommunista világuralmat, mert a proletariátus még nincs eléggé előkészítve eszméink befogadására!«

Én a magam részéről – önös magyar érdektől vezérelve – nem tartom jó lépésnek a Brexitet, de ne higgyük, hogy Magyarország nem fogja megkapni a magáét, ha szavazópolgárai többsége a szuverenitás védelme mellett teszi majd le a voksát ősszel. Mert – ahogy fentebb említettem – a magyar népszavazás a szuverenitásról (is) szól: arról, hogy adtunk-e felhatalmazást az uniónak arra, hogy tagállami (ország­gyűlési) hozzájárulás nélkül kényszer-betelepítést erőltessen Magyarországra.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 40 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
wartog
2016. július 08. 22:12
És akkor mi lesz? nem lesz mit enni? Vagy nem lesz okostelefon, vagy plazmatv? Ki a faszt érdekel?Vannak csoportok akiknek fontosak leszünk akkor is.
tabakur
2016. július 08. 13:02
Te Miklós nem vagy te egy kicsit hazudós? Tudtommal van valami miniszterek tanácsa ahol a mi vezérünknek is vétójoga van. Ez biztosítja a szuverenitást. Bármit megvétózhat a vezér amit akar. Ez a népszavazósdi a gyávaság jele. Jó a parlament meg a nép mögé bújni a gyáva kukacnak. Orbán csak azt adja ami a lényege: sunyiság,viszálykeltés.
Berecskereki
2016. július 08. 10:44
Stumpf András immár másodszorra is olyanon vitatkozik, amelynek nem tudja sem az eredményét, sem a hatását. Így csak egyetlen célja lehet; a népszavazás ellehetetlenítése. Röviden PR-t végez. Szerintem Szánthó Miklós a Magyar Időkben tömören és érthetően fogalmazta meg a népszavazás mondanivalóját; „a magyar népszavazás a szuverenitásról (is) szól: arról, hogy adtunk-e felhatalmazást az uniónak arra, hogy tagállami (ország¬gyűlési) hozzájárulás nélkül kényszer-betelepítést erőltessen Magyarországra.” Az (is)-nek pedig nincs jelentősége. Az eredmények ismerete nélkül felesleges arról elmélkedni, hogy az Országgyűlés milyen törvényt alkot, vagy Brüsszel miképpen viszonyul hozzá.
gabor7th
2016. július 08. 10:13
Nagy-Británnia egyáltalán még létezik a Brexit után ennyivel, mert már a másnapi sajtóból úgy tünt, hogy csak pár nap és az egész megsemmisül olyan szörnyűség ez a Brexit.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!