„Egy fél ország ünnepli most a Telekomot, hogy meg merték lépni, hogy szerződést bontsanak egy általuk támogatott zenésszel, miután botrány lett egy szexista kijelentéséből. Vajon a közleményük szerinti sikeres eddigi munka folyamán, nem tűnt fel a Telekomnak, hogy Ákos ugyanezt gondolja évek óta? És ez a csodálatos közlemény, amely a vállalatcsoport érdekeiről szól, hogyan viszonyul a másfél évvel ezelőtti Origós sztorihoz, amelyben egy óriási, állammal kötött üzlet nyomán kirúgták a Telekom csoport tulajdonában lévő Origo főszerkesztőjét, mert Lázár János szomorú volt?
Félreértés ne essék, jó, ha egy cégnek számít a társadalmi felelősségvállalás, és húzós döntéseket is meg tud hozni, amivel a cég előfizetői nem feltétlenül értenek egyet. Öröm, ha egy multi ma Magyarországon kiáll a női egyenjogúságért, sőt állítása szerint tesz is ezért a cégen belül (bár a honlapjuk szerint a 36 tagú menedzsmentből 4 nő, azért nem tűnik óriási erőfeszítésnek e téren), sőt emlékszünk, a Magyar Telekom még a menekültkérdésbe is beleállt. De ez a marketing, a kommunikáció része.
Ne gondoljuk azonban azt, hogy a Magyar Telekom ettől kilép abból a szerepből, hogy ő egy cég, ne gondoljuk ezt kormányellenes lépésnek, sőt valódi politikai lépésnek sem.”