Nincs arra utaló jel, hogy ne tudna bármit megválaszolni. Ugyanakkor neki a célegyenesben, a kampány utolsó fázisában kell több aktivitást felmutatnia a terepen. A pontos műfajt még korai eldönteni, de én azt gondolom, hogy Orbánnak – akinek a támogatásában minden Fidesz-szavazó egyetért – a mostaninál is aktívabban jelen kell majd lennie a kampányban.
Ha a Fidesz esetleg elveszti a 2026-os választást, az megkérdőjelezheti Orbán Viktor pártelnökségét?
A Fideszben nagyon sokfajta személyiség van, sokszor még egyes programpontok is különbözőek az önkormányzati világban dolgozók, KDNP-sek, fiatalok, vagy idősek között. Abban viszont mindenki egyetért, hogy Orbán Viktor ennek a politikai közösségnek a közös pontja, ezért nem tartom valószínűnek, hogy ha jövőre nem nyerne a Fidesz, bárki a távozását akarná. Orbán garantálja a Fidesz egységét és ha hátralépne az ártana ennek a közösségnek.