Az ellenzék önértékelése

2015. június 01. 13:32

De nemcsak a DK-nak s a Jobbiknak egy a hangja, hanem az egész palettáé. Egyetlen körülményre nem tért ki semelyik formáció: hogy a magyar lakosságnak – amelynek a nevében deklamálnak – mi az álláspontja minderről.

2015. június 01. 13:32
Megyeri Dávid
Napi Gazdaság

De nemcsak a DK-nak s a Jobbiknak egy a hangja, hanem az egész palettáé. Egyetlen körülményre nem tért ki semelyik formáció: hogy a magyar lakosságnak – amelynek a nevében deklamálnak – mi az álláspontja minderről. Mintha egy alternatív valóságban, párhuzamos világban kalandoznának, ahol egészen mások a statisztikai adatok. Ahol a polgárok nem szavaztak évek óta semmiről, nincsen rezsicsökkentés, nem szűnt meg az infláció, nincs többszázalékos gazdasági növekedés, nem nő a lakossági fogyasztás, a költségvetési hiány nincs minimalizálva, és nem nőne immár a versenyszférában is érdemben a foglalkoztatás. Egyáltalán: olyan ország képét vetítik elénk, amelyben gyakorlatilag mindenki valamelyik ellenzéki törmelékpártra akart szavazni, csak valami gonosz varázslat folytán másra adta a voksát. Kérdés: miért nem tartanak ezek után ők közösen összevont értékelést az öt esztendőről? Mi gátolja ebben a balliberális pártokat és a lényegében ugyanazokon a húrokon játszó, egyre inkább a jobbos SZDSZ szerepét alakító álradikális gruppot?

Persze lehet, hogy csupán a címzést tévesztették el ezek a politikai fenoménok. Hiszen nem is a kabinettel van vitájuk az ország megítélésében, hanem a nyugati piaci elemzőkkel, akik a felminősítésünket jósolják, vagy éppen az IMF-fel, amely immár jó véleménnyel van a magyar gazdaságpolitika eredményeiről. Esetleg a turistákkal, akik nem hallgatnak az ultraliberális ijesztgetésre és nagy számban érkeznek hozzánk. Az ellenzéknek a legnagyobb kritikusai mégsem a kormánypártok lesznek. Hanem az általuk bőséggel hivatkozott nép. Az emberek ugyanis ritkán szeretik, ha az eredményeiket, erőfeszítéseiket ócsárolják. Márpedig az ellenzék éppen ezt teszi.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
írmag
2015. június 01. 15:24
A politikai szembenállás, az ellenzékiség a KÖZÉLET mozzanatai. Ennek terében van a megosztás, jobb (na nem még jobb), hanem bal oldalra. A politika az együttélésre kényszerülő emberek megtévesztésére szerveződés a pénz elosztásáért, a mi közös pénzünkből (leegyszerűsítve). Ezek a szervezett ügyeskedések észlelhetően hatalmas összegeket tudnak magán célok felé mozgatni. Pedig ezen kívül létezik az emberek saját, megélhető ÉLETe, a másnak ártani nem kívánó, jobbra való törekvése. Az emberek MEGÉLHETÉSe az első, a megosztottság fenntartása csak a közös pénz közelében való létet biztosítja a még jobb ellenében. (Például a dk-nak, a pm-nek (stb.) a milliárdos lét a baloldali eszme a rezsicsökkentés ellenében?). Ellenzék, országon belül, és nem ellenség (az ellenség háborúzik). Kormányon olyan működést kell biztosítani, hogy az élhető életünk a jobb és bal torzításának ne eshessen áldozatául. Csak magyar van, nincs sem jobboldali, sem baloldali kenyér, sem víz, sem levegő. Minden elbirtokolható többlet adókkal korlátozandó, mert aljas gondolkodást indukál a közélet ellenében, amiért éppen létrejött. Ez lenne a biodiverzitás - az élővilág sokfélesége. Keresztény vagyok, nem kommunista.
kuwiq
2015. június 01. 15:21
Azért nézzük már meg, hogy teljesít jobbban az ország - úgy, hogy a víz alá nyomja az egészségügyet és az oktatást, azzal az ígérettel, hogy majd két év múlva kaptok levegőt, addig meg bírjátok ki valahogy... És közben a másik oldalon meg elképesztő összegeket dobálnak ki az ablakon a miniszterelnök pöffeszkedési hobbija (stadionok, vizes vb), vagy bajtársi szembenállása miatt (M4). A magyar emberek érdekeit persze jobban szolgálná több tornaterem, uszoda, futósáv, kerékpárút, de ki nem sz@rja le, a nem diktátor mniszterelnök elképzelései prioritást élveznek minden mással szemben.
yanoo
2015. június 01. 14:51
" egyre inkább a jobbos SZDSZ szerepét alakító álradikális gruppot? " Hát, tény, ami tény, a Jobbik egyre jobban hasonlít a Fideszre.
tas0125
2015. június 01. 14:17
Dávid örülök, hogy megérkeztél a napi-ba. Régóta vártam már szarkasztikus írásaid. Üdv a fedélzeten!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!